Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 12. března 2019 (23:30) Pavel Jelínek

Zahraničním spoluorganizátorem populární valašky se stal klub Poprad.

Pořadatelé z Popradu se podílejí na Valašské rally

Mistrovství Slovenska v rally 2019 odstartuje úvodní soutěží v závěru března v České republice. Slovenský šampionát zahájí premiérově Kowax Valašská rally Valmez s centrem ve Valašském Meziříčí. Její 38. ročník se uskuteční v termínu 29. – 31. března a soutěž je vedle českého mistrovství rovněž zařazena poprvé do seriálu FIA European Rally Trophy (ERT) – Central. Slovenským spoluorganizátorem populární valašky se stal AOS klub Poprad, který už několik let úspěšně pořádá Rallye Tatry.

 

K zahájení spolupráce vsetínských pořadatelů s nejstarší slovenskou rally pod tatranskými vrcholy došlo již před třemi lety, kdy v roce 2017 vznikl Tatransko-Valašský pohár. „S premiérovým zařazením valašky do slovenského šampionátu se naše spolupráce zákonitě ještě zvětšila. Náš popradský klub zabezpečuje Mistrovství Slovenské republiky, což značí slovenskou část soutěže. Má práce v organizačním výboru spočívá ve zpracování přihlášek slovenských posádek a v bezproblémové komunikaci s nimi. Administrativní přejímka na rally je v podstatě styčným bodem mé práce,“ pověděl Peter Oravec, předseda AOS klub Poprad a tajemník Rallye Tatry.

 

Mezi hlavními činovníky podniku ve Valašském Meziříčí najdeme i jméno ředitele tatranské rally. Stanislav Hanzeli bude vykonávat funkci činovníka pro styk s jezdci. „Je to pro mě zcela nová role a už se velmi těším. Poznám rally zase z trochu jiného pohledu, a to z bezprostředního kontaktu s posádkami během třídenního klání. Na Slovensku pomáháme pořadatelům se zabezpečením rychlostních zkoušek jako traťoví komisaři,“ řekl ředitel Rallye Tatry. Z Popradu zamíří na Moravu dále zhruba šedesát pořadatelů, kteří se budou na rychlostních zkouškách během víkendových dnů.

 

Spojení pořadatelského týmu Rallye Tatry a českých organizátorů Valašské rally pokračuje již třetím ročníkem Tatransko-Valašského poháru 2019. Pořadatelé obou soutěží se snaží přilákat na start posádky se závodními vozy slabších objemových tříd. „Jsme rádi, že počet zúčastněných posádek se zvyšuje. Rádi opět přivítáme především české posádky pod tatranskými vrcholy na naší soutěži v rámci pohárového hodnocení,“ uvedl Stanislav Hanzeli, šéf organizačního výboru popradské rally.

 

Další zpravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallyetatry.sk, která dostane od začátku dubna novou grafickou podobu a na facebookovém profilu tatranské rally.

 

46. Rallye Tatry 2019

PR

Fotky

Další články

Komentáře