Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 15. února 2020 (09:26) Pavel Jelínek

Za volant vozu RX2 Hansenova týmu usedne šestnáctiletý český jezdec.

Šestnáctiletý český závodník pojede seriál RX2 2020 v týmu YellowSquad bratří Hansenů.

Švédský tým YellowSquad, za účasti mistra světa rallycrosuu 2019 Timmyho Hansena a jeho otce Kennetha Hansena, v pátek na tiskové konferenci v Praze odtajnil svou sestavu pro letošní ročník seriálu RX2.  Za volant vozu RX2 usedne talentovaný šestnáctiletý český jezdec Dan Skočdopole, který je tak prvních Čechem, kterému se podařilo získat takovou příležitost.

Dan Skočdopole po své kariéře úspěšného motokárového závodníka do světa rallycrossu nakoukl poprvé na konci sezony 2018 a v roce 2019 startoval nejprve s vozem Škoda Fabia Super 1600 v několika zónových závodech. Zkušenosti má i s vozem divize Supercar, když s vozem Volkswagen Polo absolvoval několik závodů v týmu Hedströms Motorsport. Kromě RX2 čeká se stejným vozem Skočdopoleho také účast v divizi Supercar Lites v seriálu RallyX Nordic.

"Pracovat s Timmym a Kevinem Hansenem je splnění snu. Bude to pro mě velká zkouška, protože konkurence v rámci RX2 je obrovská. Je to další krok v mé kariéře. První testy dopadly dobře, auto velmi dobře reaguje a vyžaduje aby jezdec jel na maximum svých možností. Sezona pro mě bude velkou lekcí, ale těším se na to,"  uvedl Dan Skočdopole.

"Během prvních testovacích jízd udělal na všechny v týmu velký dojem. Za velice náročných podmínek, kdy nechybělo bláto a déšť, ukázal spoustu dovedností a na trati se pokaždé zlepšoval. Těšíme se na další testy a přípravu, která nás ještě před startem sezony v Barceloně čeká," dodal Timmy Hansen, mistr světa v rallycrossu 2019, který je spolu se svým bratrem Kevinem šéfem týmu YellowSquad.

Spolu s Timmym zavítal do Prahy i jeho otec Kenneth Hansen, významný rallycrossový závodník a šéf týmu Team Hansen MJP, za který úspěšně závodí oba bratři Timmy a Kevin. „Velmi podporuji projekt svých synů YellowSquad, který je skvělou příležitostí, jak předat své jezdecké a závodnické zkušenosti mladým telentům, kam Dan Skočdopole svými výkony zaslouženě patří a vkládáme do něj velké naděje pro jeho jezdecký talent i pracovitost“, uvedl Kenneth Hansen.

Závodní kariéra Dana Skočdopole se neobejde bez významné domácí podpory. Jak uvedl otec Dana, ing. Tomáš Skočdopole: “Nesmírně si také ceníme partnerství s YellowSquad týmem. Zajistit konkurenceschopné podmínky v motosportu pro rozvoj talentu a výsledky je náročné jak finančně, tak zejména časově. Zejména skloubit podmínky studijních povinností Dana se závoděním, které zabere minimálně 100 dní v roce, není zrovna jednoduché. Podařilo se nám také získat pro závodění Dana významnou podporu značek Rossignol a Spyder.“

Vůz kategorie RX2, který opticky připomíná Ford Fiesta, je čtyřkolka na trubkovém rámu s 2.4 litrovým atmosferickým motorem o výkonu 310 koní! V pátek byl premiérově představen novinářské veřejnosti v jízdní akci a někteří novináři si mohli vyzkoušet jízdu na horkém sedadle spolujezdce a vrcholnou pilotáž Dana Skočdopole.

 

Po tiskové konferenci čekalo na Dana Skočdopole sobotní testování auta na okruhu v Sosnové za dohledu Kennetha Hansena a mechanika týmu Team Hansen MJP.

Prvním závodem kategorie RX2 bude v dubnu úvodní podnik mistrovství světa ve španělské Barceloně.

Kalendář se skládá z celkem sedmi závodů.

Odkazy:

Dan Skočdopole:

https://www.facebook.com/Dan-Sko%C4%8Ddopole-Racing-456105385160127/?epa=SEARCH_BOX

https://www.fiaworldrallycross.com/article/10540/teenage-racer-skocdopole-to-make

https://yellowsquad.se/portfolio/2019-rx2-shakedown-kinnekulle-ring/

 

Timmy Hansen

http://www.hansen-motorsport.se/team-hansen.aspx

https://www.redbull.com/se-en/athlete/timmy-hansen

https://www.facebook.com/TimmyHansen21/

https://www.fiaworldrallycross.com/driver/1/timmy-hansen

 

 

YELLOWSQUAD team:

https://yellowsquad.se/contact/

Rallyecross RX2:

https://www.fiaworldrallycross.com/rx2

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře