Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 25. března 2016 (21:14) Rostislav Bajko

Z osobáku udělal malej truck!

 

O tom, že Američané milují pickupy a trucky všeho druhu, není pochyb. Stejně tak je bez debat, že VW Jetta a zejména pak VW Golf 4. generace patří v Evropě, Českou republiku samozřejmě nevyjímaje, k těm vůbec nejoblíbenějším autům vůbec – a to zejména mezi mladými, začínajícími řidiči s ještě teplým řidičákem. Jak to dopadne, když spojíme americkou popularitu s tou evropskou, ukázal jeden talentovaný Kanaďan, který během jednoho víkendu přeměnil čtyřkového Golfa a Jettu na exkluzivní VW Truck!

Na počátku stály jen dvě sériovky. VW Jetta IV a VW Golf IV. Náš Kanaďan obě auta téměř do posledního šroubku rozebral, karosérie rozřezal, aby je následně znovu složil a svařil. Výsledkem jsou dva unikátní pickupy, za kterými se na ulici otočí každý.

Počin je o to unikátnější, že sám autor si celý jeho průběh natočil a nyní jej veřejně sdílí v téměř 30 minutovém videu, které najdete pod článkem.

Pravděpodobně jediným minusem obou pickupů, tedy vlastně modelů VW Truck, je nevalná bezpečnost. Oficiální výsledek z crashtestů sice samozřejmě neexistuje, ovšem auta jsou na skutečně mnoha místech rozřezaná a znovu svařená. VW Trucky z Golfa a Jetty jsou tedy vhodné spíš jako předváděčka a machrovinka pro známé, než jako “trhači asfaltu”. Případný střet by totiž pro posádku nemusel dopadnout vůbec dobře.

Bezpečnostní otázka však v žádném případě nemůže zkazit celkový dojem, který tento skvělý modelářský počin bezesporu zanechává. Speciální VW Truck vzbudil nejen v USA, ale nyní i na evropském kontinentu velký ohlas. A i proto se snad již brzy můžeme těšit na další, neméně “ulítlý” projekt tohoto kanadského kutila.

Zdroj : we4men

 

 

Fotky

Další články

Komentáře