Neděle, 16. února 2020 (13:35) Karel Lacina

XFinity Series ovládl v Daytoně Noah Gragson.

Na okruhu v Daytoně už se vše chystá k dnešnímu večernímu závodu Daytona 500, ale včera se ještě představili účastníci XFinity Series při svém 300 mílovém závodu.

Své první vítězství v kariéře NASCAR vybojoval jezdec JR Motorsport Noah Gragson, přestože musel čelit trestu za překročení rychlosti v boxové uličce. Jeho šéf posádky Dave Elenz vyhrál v Daytoně již potřetí, přičemž zde spolupracoval již ze čtvrtým jezdcem.

" Byl jsem na špici po celý závod a dařilo se mě kontrolovat celou skupinu za námi. Můj kouč Earl Barban odvedl skvělou práci a dovedl mě k tomuto vítězství. Jsem velice vděčný všem z JR Motorsport za dokonale připravený motor, Hendrick Motorsport za skvěle připravený vůz.

Poté , co jsem dostal trest, jsem se snažil zůstat pozitivní a soustředit se na pokračování závodu. Jsem připravený udělat ještě o něco více" - řekl v cíli šťastný Gragson.

Silný tlak od Harrisona Burtona, který se venkovní stopou tlačil dopředu, ustál Gragson po restartu ve 198 kole a dostal se na délku dvou vozů do čela. Vše bylo vyřešeno když Brandon Brown poslal Michaela Annetta do smyku a jeho Chevrolet odstartoval řetězovou srážku díky níž se závod dojel pod žlutou vlajkou.

Díky ní tak zůstalo pořadí Timmy Hill, Brandon Jones a Chase Briscoe na třetím až pátém místě.

Hromadných havárií však bylo tradičně více a skončily v nich naděje mnoha favoritů. Při kolizi 12ti vozů ve 114 kole vyhasly šance Jeba Burtona a Austina Cindrice, předchozí incident znamenal KO pro Justina Allgaiera a Myatta Snider, jenž jezdil na čele v prvních fázích závodu. Kromě něho odjezdili na čele 26 kol Jeb Burton a 23 Allgaier, bohužel ani jeden z nich v cíli mezi nejlepšími nefiguroval.