Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 12. prosince 2019 (20:05) Karel Lacina

Westby Racing testoval na COTA svoji Yamahu YZF R1

Jedním z prvním šampionátů silničních motocyklů, který se v příštím roce přihlásí o slovo, bude Moto America a proto už jednotlivé týmy začínají naplno testovat svoji techniku. Jedním z nich je i formace Westby Racing, která se svým jezdcem Mathewem Scholtzem absolvovala dvoudenní akci na okruhu Circuit The Americas COTA.

Scholtz pojede v nové sezoně v kategorii Superbike s osvědčenou Yamahou YZF R1.

 

V sobotu čekal na jezdce mokrý asfalt, díky čemuž mohlo dojít k první zkoušce nové pneumatiky Dunlop na vodu. Díky najetým kilometrům mohl tým provést zcela nové nastavení motocyklu, které bude moci využít v případě deště, až se celý kolotoč Moto America na COTA vrátí během sezony.


Druhý den již nebylo po dešti ani památky, což týmu umožnilo nastavení elektroniky se zaměřením na kontrolu trakce. Probíhala také zkouška několika geometrií podvozku pro dosažení top speed.


" Test na COTA pro nás proběhl opravdu velice dobře. V prvních dvou session jsem musel díky dešti použít novou mokrou zadní pneumatiku Dunlop, kterou MotoAmerica bude používat příští rok, což je pro nás velkým bonusem. Po vyschnutí trati jsme se hodně věnovali elektronice.

Motocykl je nyní poněkud odlišný, než byl v dubnu, kdy jsme tu byli naposledy, takže bylo dobré si vyzkoušet, jakého jsme dosáhli pokroku" - vysvětlil Mathw Scholtz a pokračoval: " COTA pro nás bude prvním závodním víkendem v roce 2020 a mě se zde v minulosti nikdy nijak vyjímečně nedařilo.

Ale se všemi daty, která jsme během těchto dvou dní shromáždili, jsem si docela jistý, že tentokrát můžeme mít začátek sezony hodně silný".
 

 

 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře