Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 8. listopadu 2018 (11:28) Pavel Jelínek

Vzpomínka na Racing Expo 2017.

Motorsport pod jednou střechou

Vůbec poprvé se v Praze uskutečnil veletrh motoristického sportu Racing Expo 2017. Proběhl od 9. do 11. listopadu v areálu PVA Expo v Letňanech a nabídl opravdu to nejlepší z tohoto oboru.

Organizátorům se podařilo shromáždit vskutku reprezentativní přehlídku především automobilových závodních speciálů, z nichž některé si odbyly svoji tuzemskou premiéru. Platí to kupříkladu o expozici rakouského týmu Renauer Motorsport, ve které byl mimo jiné zastoupen vůz Ford Mustang, s nímž Martin Doubek nastupuje v šampionátu NASCAR Wheelen Euro Series. Další lahůdkou bylo Ferrari 488 GT3 Scuderie Praha, sklízející s posádkou Josef Král – Jiří Písařík četné úspěchy ve vytrvalostním 24H Series.

Nádavkem se návštěvníci mohli pokochat i zbrusu novým Ferrari Challenge 488. Hodně pozornosti vzbudil také mohutný tahač Buggyra, jehož kapotu Adam Lacko ozdobil čerstvým titulem mistra Evropy v závodech tahačů.

Nezapomenutelnou epochu účasti Čechů ve vrcholných formulových mistrovstvích připomněl monopost Dallara-Chevrolet, v jehož kokpitu absolvoval Tomáš Enge legendárních 500 mil Indianapolisu. Dobu první republiky evokovaly skvostné oldtimery Bugatti 37 a Wikov 7/28, jimž dělala společnost o něco mladší soutěžní Lancia Beta Monte Carlo.

K vidění toho ovšem bylo daleko více. Vždyť výstavní haly zaplnilo přes sto exponátů, představujících prakticky úplnou paletu disciplín, od okruhů (mj. Audi R8 LMS ultra, Ferrari 430 GT2, Seat Leon TCR, Maserati GT MC GT4, KTM X-Bow, Ginetta G50) přes vrchy (např. Lamborghini Gallardo, Mitsubishi Lancer, Subaru Impreza WRX či historický Ford Escort Cosworth), rallye, autokros (Škofa Fabia R5, nejlepší české bugy z evropského šampionátu), cross-country až po dálkové maratony, jejichž atmosféru navodily kamiony stájí Buggyra a Bonver Dakar Project.

 

Výjimečný triumf naší ploché dráhy, vítězství Václava Milíka v letošní pardubické Zlaté přilbě, připomněl vystavený originál této cenné trofeje a plochodrážní stroj našeho nejúspěšnějšího závodníka.

V permanentním obležení se nacházely instalované závodní simulátory, stejně jako ukázky dovedností rádiem řízených RC modelů. Každý z příchozích se rovněž dostal šanci zapojit se do tomboly o atraktivní ceny.

Řada hvězd nebyla přítomna jen prostřednictvím techniky, ale přišla se podělit o svoje zážitky osobně. Z účastníků besed a autogramiád dlužno vzpomenout především evropských šampionů: truckera Adama Lacka a autokrosařů Petra Nikodéma a Václava Fejfara. Velké pozornosti se dostalo také setkání s někdejším pilotem GP2 Series a dnes televizním komentátorem Josefem Králem. Zajímavým zpestřením byla i fotografická show Martina Straky.

Hlavní město se díky veletrhu Racing Expo dočkalo akce, která fanouškům rychlých kol doposud citelně chyběla. Jsme rádi, že také pro rok 2018 máme potvrzený termín, a to 9. až 11. listopadu opět v areálu PVA Expo Praha.

 


 

PR

Fotky

Další články

Komentáře