Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 16. června 2020 (20:34) Karel Lacina

Virtuální seriál Trans Am oprášil historický okruh ze sedmdesátých let v Bridgehamptonu.

Zajímavou cestou se vydal americký virtuální šampionát Trans Am Pirelli Esport, a poté co minulý závod zavedl všechny jezdce na belgický okruh ve Spa, předposlední dějství vrátilo účastníky zpět v čase. Jelo se na již nefunkčním autodromu v Bridgehamptonu, kde Trans Am sklízelo největší slávu v sedmdesátých letech.


O titul se od začátku sezony perou Josh Hurley a Tyler Kicera a nejinak tomu bylo i o uplynulém víkendu. Lépe začal Hurley a díky nejlepšímu kvalifikačnímu času hned získal dva bonusové body a postavení v první řadě na startu. Hurley se dostal hned po startu do čela následovaný Rydquistem, který čelil tlaku třetího Kicery. Ten se nepouštěl zatím do žádných zbrklých akcích a čekal na chybu svého soupeře.

Ta také přišla, Rydquist vyjel mimo trať, díky čemuž se zpomalil a Kicera šel na brzdy před něho a vydal se stíhat Hurleye. I když jeho náskok dokázal snížit o polovinu, nezbyl mu už prostor na žádný zvrat a Hurley mohl slavit své již čtvrté vítězství, Kicera projel cílem jako druhý, třetí místo patřilo Rydquistovi.

 

 

 


Díky obrácenému roštu se v první řadě na startu druhé jízdy objevili Nick Rosseno a Dylan Archer, který také předvedl bleskový start a brzy měl již třísekundový náskok na čele. Druhý jezdil Defrancesco, ale zezadu už letěli Kicera a Hurley a záhy je měl nalepené na svém zadním nárazníku. Tím pro něho ale závod skončil , protože oba rychlejší soupeři se přes něho tvrdě dostali a nešťastný jezdec musel svůj poškozený vůz odstavit.

Kicera se rozjel k velkému výkonu a zajel několikrát nejrychlejší kolo, aby v najížděl v v posledním kole bok po boku s vedoucím Archerem do cílové rovinky, kde nakonec vítězství strhl na svoji stranu, Hurley se musel spokojit s bronzovým postem.


Kicera nyní vede celkové pořadí šampionátu o pouhé čtyři body před Hurleyem a o všem se rozhodne při posledním závodě, který se pojede příští sobotu 20. června na okruhu Lime Rock Park.

 

 

 

 

Zdroj: Trans Am

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře