Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 27. dubna 2020 (19:41) Karel Lacina

Virtuální podoba seriálu Trans Am se odehrála na okruhu Laguna Seca.

Za volanty simulátorů nezahálí ani americký šampionát Trans Am, díky čemuž se na okruhu Laguna Seca odehrál úvodní podnik Pirelli ESports Championship.


Ve dvou závodních jízdách využili svoje znalosti z esportů tamní sim jezdci a udělili zkušeným reálným pilotům tvrdou lekci. Již v kvalifikaci dominoval Tyler Kicera a vyjel si start z první řady, kde ho doprovodil Josh Hurley, teprve až za nimi stáli Ernie Francis Jr., Thomas Merrill a řada dalších.

Zatímco Kicera zvládl start na jedničku a šel do vedení, Hurley prořadil a klesl na konec pole. Brzy však bylo vše naprosto opačně, Kicera doplatil na havárii stejně jako mnoho dalších, což byla voda na mlýn pro Hurleye a po několika manévrech už vodil celé pole a musel si hlídat záda před dotírajícím Francisem.

To se mu celkem bez problémů podařilo a na své konto si připsal první vítěznou jízdu, třetí v cíli byl Greg Pickett.

 

 

 


Do druhé jízdy se startovalo v obráceném pořadí, což zajistilo Kicerovi další pole position společně se Scottem Lagassem. Po startovním signálu měl nejlepší reakci z druhé řady zahajující Southern Jr. a převzal vedoucí pozici. Kicera jezdil za ním a chytře čekal na soupeřovu chybu, která také přišla, a po hodinách v šesté zatáčce už z legendární vývrtky vyjížděl na čele právě on.

Souther ještě situaci zachraňoval alespoň druhým místem, třetí skončil Ed Sevadjian. Vítěz první jízdy Hurley startoval až z poslední pozice a i když dělal co mohl, na lepší než čtvrté místo to nestačilo.


Stejně jako při reálných závodech, i tentokrát měli někteří technické problémy, které jim zabránily ve startu. Beau Borders se musel spokojit pouze s rolí diváka, když ho zklamal jeho počítač a celý tým Grr Racing nejel, protože se jeho jezdci nemohli připojit k serveru a celý závod spustit.


Druhé kolo pokračuje 3. května na trati Michelin Raceway Road Atlanta

 

 

 

 

Zdroj: TRANSAM

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře