Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 15. června 2020 (20:11) Karel Lacina

Virtuální 24h LeMans úspěšně v cíli s triumfem týmu Rebellion Racing.

Největší projekt v historii virtuálních závodů, 24h LeMans úspěšně proběhl o víkendu jako náhrada za odložený skutečný podnik.Všechny týmy přistoupily k této formě závodění s plnou vážností a do svých sestav nasadily to nejlepší co bylo k dispozici, ať už mezi skutečnými jezdci, tak i mezi simpiloty.


Kvalifikaci zvládl nejlépe tým Bykolles, ale hned po startu se dostal do problémů, když sportovní komisaři odhalili ulitý start a nemohlo následovat nic jiného , než penalizace a k tomu se přidaly ještě problémy s technikou jejich virtuální Orecy. Jejich problémy nahrály do not týmu Rebellion, jenž pro tento závod spojil síly s jedním z nejlepších týmů Esportů Williams Esport.

Dvojici Louis Deletraz a Raffaele Marciello skvěle doplnilo polské duo Nikodem Wisniewski a Kuba Brzezinski. Tato čtyřka předvedla bezchybnou, takticky velice dobře zvládnutou jízdu a po 371 ujetých kolech se mohla v cíli radovat z cenného vítězství.

O více jak 17 sekund zpět projel cílem Jernej Simoncic, zachraňující čest týmu Bykolles, a jen o několik sekund méně zpět dovršila triumf sestavy Rebellion Racing třetím místem posádka vedená Agustinem Canapinem.

 

 

 

 

Úspěchem je i páté místo týmu Veloce Esports. Tato ekipa byla vytvořena čistě pro tento závod a angažovala zkušené matadory vytrvalostních závodů. Ty doplnil Isaac Gillisen, další hvězda elektronických sportů, a skvěle svým kolegům sekundoval a odměnou jim je umístění se ztrátou pouhého jednoho okruhu na nejlepší.

Naopak neuspěla Toyota, jejíž nejlepší posádka se Sebastienem Buemim dokončila až na jedenácté pozici, simulátor moc nesedl ani hvězdné dvojici Fernando Alonso a Rubens Barrichello, sedmnáctým v cíli.

 

 

 

V kategorii GTE to bylo pouze o jedné značce, když Porsche ovládlo závod zcela bez problémů a posádka Nick Tandy, Ayhancan Guven, Joshua Rogers a Tommy Ostgaard odsoudila soupeře do role statistů.

Velké naděje na triumf si dělal i tým Corvette Racing, bohužel kolize s jedním z prototypů je pustila pouze na čtvrté místo, když stříbrný post patří Aston Martinu, podporovanému přímo továrním týmem.

LMP


1. REBELLION WILLIAMS ESPORT Deletraz/ Marciello/ Wisniewski/ Brzezinski
2. BYKOLLES BURST ESPORT Dillmann/ Guerrieri/ Simoncic/ Pedersen
3. REBELLION WILLIAMS ESPORT Canapino/ Aitken/ Gassner/ Romanidis

4. SEAS MOTORSPORT Al Khalifa/ Rowland/ Macouff/ Braune
5. VELOCE ESPORTS 1 Vergne/ Gasly/ Ophmeer/ Gillissen
6. REBELLION WILLIAMS ESPORT Ye/ Rougier/ Price/ Keithley
7. E TEAM WRT Vanthoor/ van der Linde/ Cornelis/ Schoonvliet
8. TDS E RACING MOTUL Ten Voorde/ Van Der Garde/ Siebel/ Jordan
9. TEAM ROCKET ZHANSO Button/ Buncombe/ von der Heyde/ Richards
10. IDEC SPORT RACING Chatin/ Bradley/ Colapinto/ Hoyer

 

GTE

1. PORSCHE ESPORTS TEAM Tandy/ Guven/ Rogers/ Ostgaard
2. ASTON MARTIN RACING Thiim/ Westbrook/ Sorensen/ Biancolilla
3. R8G ESPORTS TEAM Juncadella/ Beche/ Jajovski/ Kappet

4. CORVETTE RACING Milner/ Magnussen/ Lind/ Terzic
5. DEMPSEY PROTON RACING Pera/ Hartog/ Francesconi/ van Dooren
6. CORVETTE RACING Taylor/ Catsburg/ Voss/ Heinrich
7. FERRARI AF CORSE Molina/ Leo/ Laurito/ Zwiers
8. STRONG TOGETHER Castellacci/ Fisichella/ Massa/ Mella
9. TEAM PROJECT 1 Pereira/ Olsen/ Neuendorf/ Siara
10. ASTON MARTIN RACING Turner/ Gunn/ Adam/ De Fuoco

 

 

 

 

Zdroj: FIA WEC

Neprošlo jazykovou korekturou


 

Další články

Komentáře