Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 19. ledna 2020 (15:40) Karel Lacina

Víkend F4 UAE a asijské Formule 3 v Abu Dhabí přinesl zajímavé závody

Po zmoklé Dubaji se šampionáty Formule 4 UAE a Asian Formula 3 přesunuly do Abu Dhabi, kde si na okruhu Yas Marina daly odvetu za minulý týden. Počasí tentokrát bylo naprosto ideální bez jediné kapky a nic nebránilo zajímavým závodům.


Lídr šampionátu a vítěz předchozího podniku v Dubaji Francesco Pizzi začal závodní víkend na okruhu Yas Marina opět vítězně. První jízdu sice začal lépe 17ti letý Al Qubaisi, ale jeho soupeř z týmu Xcel Motorsport se před něho brzy dostal a velkým solem si dojel pro první triumf.

Pro Al Qubaisiho naopak skvěle rozjetý závod skončil po kolizi s Fluxou v boxech, kam musel zajet s rozbitými plasty. Kontakt mezi sebou měli i Zanotti a Reisch, který jako viník musel do závodu č. 2 startovat ze zadní řady. Jako druhý projel cílem Marinangeli a třetí Gohler.


1. Francesco Pizzi
2. Nicola Marinangeli
3. Nico Gohler
4. Lorenzo Fluxa
5. Zdenek Chovanec
6. Erick Zuniga
7. Hamda Al Qubaisi
8. Reema Juffali
9. Mehrbod Shameli
10. Abdulrahmen Al Bloushi

 



Druhý závod startoval s obráceným pořadím z první jízdy , z čehož profitovali Zuniga a Zdeněk Chovanec. Bezchybný start ale předvedl Gohler a šel do čela, zatímco ze šesté pozice startující Pizzi se brzy dostal za něho a hodně tlačil.

Podařilo se mu Němce předjet, ale dle tratových komisařů nedodržel limit tratě a po závodě dostal 10ti sekundovou penalizaci, stejně jako druhý Marinangeli po problémech v zahřívacim kole. Vítězem se tak stal Zuniga před Gohlerem a Chovancem.


1. Erick Zuniga
2. Nico Gohler
3. Zdenek Chovanec
4. Francesco Pizzi
5. Nicola Marinangeli
6. Reema Juffali
7. Mehrbod Shameli
8. Erwin Zanotti
9. Constantin Reisch
10. Hamda Al Qubaisi

 


Třetí závod už byl jasnou záležitostí Pizziho, jenž triumfoval stylem start cíl před Al Qubaisim a Marinangelim. Ani v této jízdě nechyběla velká kolize, tentokrát mezi Zanottim a Reischem, po které byli oba odsunuti na chvost celkového pořadí.


1. Francesco Pizzi
2. Hamda Al Qubaisi
3. Nicola Marinangeli
4. Nico Gohler
5. Zdenek Chovanec
6. Erwin Zanotti
7. Lorenzo Fluxa
8. Mehrbod Shameli
9. Reema Juffali
10. Erick Zuniga

 


Zatím panující tým XCel Motorsport utrpěl ve čtvrté jízdě druhou letošní porážku od týmu Mucke Motorsport. Tentokrát odjel závod solově Gohler, ale pouze problémy s plynovým pedálem zabránily Pizzimu ve vážnějším útoku a v cíli mu chybělo 1, 6 s.

Třetí skončil Al Qubaisi před Zunigou, nejlepším nováčkem v Abu Dhabi. První pětku doplnili Zuniga a Chovanec.


1. Nico Gohler
2. Hamda Al Qubaisi
3. Lorenzo Fluxa
4. Zdenek Chovanec
5. Erick Zuniga 
6. Reema Juffali
7. Mehrbod Shameli
8. Constantin Reisch
9. Abdulrahmen Al Bloushi
10. Erwin Zanotti

 


V celkovém pořadí nadále vede Pizzi před druhým Gohlerem a Marinangelim, mezi týmy je suveréní XCel Motorsport.

Velká bitva se očekávala v prvním závodě asijské Formule 3. Na pole position stál Ukyo Sasahara, který však startuje jako host bez nároku na body, a tak poté co od startu vyrazil jako první, pozornost se soustředila na Mazepina, Fittipaldiho a Fernandeze, kteří se spolu hodně divoce strkali. Dalším do hry byl Jack Doohan, který se tahal s Aldersem a doplatil na to poklesem v pořadí na pátou pozici.

Sasahara jezdil už s pětisekundovým náskokem a za ním to vřelo. Mazepin úspěšně atakoval druhého Alderse, který ztratil rychlost a rázem byl až pátý. Doohan překonal Fittipaldiho a usadil se na třetí pozici, ale vše se soustředilo na Mazepina, jenž metr po metru stahoval Japoncův náskok na čele a pouze vypršení časového limitu mu zabránilo ve zvratu.


1. Ukyo Sasahara
2. Nikita Mazepin
3. Jack Doohan
4. Pietro Fittipaldi
5. Joey Alders
6. Devlin Defrancesco
7. Sebastian Fernandez
8. Tatiana Calderon
9. Jamie Chadwick
10. Alessio Deledda

 


Hodně divoký začátek měl druhý závod. Do kontaktu se dostali Tatiana Calderon a Tommy Smith a na trat musel saffety car. Na špici zatím vévodili pořadí Doohan a Chadwick, kteří i po restartu pokračovali v nastolené linii. Za nimi už se ale hnali vlčáci Sasahara a Alders a Defrancesco s Fernandezem.

Doohanovi však nebylo souzeno závod dokončit a musel svůj monopost odstavit a díky Aldersovu útoku na Sasaharu jezdil Nizozemec druhý. Jamie Chadwick sice s více než čtyřvteřinovým náskokem vedla, ale čekal ji ještě Pit Stop za ulitý start, který ji odsunul zpět a Aldersovi přinesl vítězství.


1. Joey Alders
2. Ukyo Sasahara
3. Devlin Defrancesco
4. Sebastian Fernandez
5. Pietro Fittipaldi
6. Nikita Mazepin
7. Yu Kuai
8. Jamie Chadwick
9. Alessio Deledda
10. Khaled Al Qubaisi

 


Ani posledni třetí jízda se neobešla bez saffety caru. Fernandez nejlépe odstartoval s Mazepinem a Doohanem v patách, ale vše bylo přerušeno hodinami a nárazem do svodidel Japonce Kanamaru. Po restartu stále vedl Fernandez, ale saffety car musel na trat znovu, když v jízdní dráze ležel vytržený obrubník.

I druhý restart zvládl Fernandez bez problémů a dojel si pro první letošní triumf před Doohanem a Mazepinem, který se tentokrát nezmohl na žádnou protiakci. V kategorii Masters startoval poprvé Khaled Al Qubaisi, který měl v Dubaji závazky u Mercedesu, a všem soupeřům udělil těžkou lekci.


1. Sebastian Fernandez
2. Jack Doohan
3. Nikita Mazepin
4. Ukyo Sasahara
5. Pietro Fittipaldi
6. Joey Alders
7. Devlin Defrancesco
8. Tommy Smith
9. Jamie Chadwick
10. Tatiana Calderon

 


Pořadí: 1. Alders 173 b., 2. Doohan 125 b., 3. Mazepin 124 b., 4. Defrancesco 101 b., 5. Fernandez 96 b.

 1. BlackArts Racing  221 b., 2. Pinnacle Motorsport 187 b., 3. Absolute Racing 161 b.


Jako doprovodné šampionáty se v Abu Dhabi představil Gulf Radical Cup, kde si po jednom vítězství připsali na své konto favorizovaný Jani Hjerpe a dvojice Edmeades/ Curtis, střídající se na jednom voze Radical. Zatímco první jízda byla poměrně jasnou záležitostí, ve druhé to byl těsný souboj, který přinesl rozuzlení až dvě kola před cílem, kdy Curtis probrzdil zatáčku a Hjerpe se kolem něho okamžitě přehnal.

Ve startovní listině nechyběl ani další z rozvětvené rodiny Al Qubaisiů, Sameh, jenž ale žádný výraznější výkon nepředvedl. Druhým doprovodem byl Toyota TRD 86 Cup. Zde první jízdu i přes penalizaci za ignorování žluté vlajky triumfoval Aaron Mason, když ve druhé jízdě byl nad jeho síly Nidal Baumgartner.

 



 

Další závod se jede 13. - 15. února opět na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi.

 

Zdroj: Faceb
 

Další články

Komentáře