Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 8. října 2015 (10:20) Pavel Jelínek

Ve Spa vítězný Tomáš Enge míří k další výzvě - do Brna na Epilog

Vítězný Enge míří k další výzvě, tentokrát na Masarykově okruhu

Tomáš Enge o uplynulém víkendu získal při premiérovém startu v sérii Supercar Challenge na belgickém okruhu ve Spa-Francorchamps dvě vítězství. Už tuto sobotu však nastoupí do závodu 12h Epilog, který se pojede na brněnském Masarykově okruhu, a to ve voze KTM X-Bow.

Tým Reiter Engineering včetně Tomáše Engeho intenzivně testoval v uplynulých týdnech na okruhu Spa-Francorchamps, kde se k týmu připojil také zákazník Yasser Shahin. Po úspěšném testování se australský jezdec rozhodl, že se chce účastnit závodu série Supercar Challenge, i když do jeho startu zbýval necelý týden.

„Jelikož jsme se připravovali především na další závod, který se pojede v Brně, museli jsme vše zařídit velmi rychle a s maximálním úsilím. Tým Reiter Engineering totiž dbá na spokojenost svých zákazníků a ke všemu přistupuje s německou precizností a profesionalitou. Vše se nakonec podařilo, a z pohledu našeho týmu můžeme být maximálně spokojeni. Dosáhli jsme na dvě vítězství, takže lepší to být ani nemohlo,“ řekl s úsměvem liberecký jezdec.

„Do první víkendové jízdy jsem startoval z třetí pozice a hned po startu jsem se propracoval na první místo. Australský kolega i přes handicap, který jsme měli v podobě delší povinné zastávky, udržel první místo až do cíle,“ naráží Enge na skutečnost, že jeho tým zůstal při povinné zastávce o 35 vteřin déle. Tuto penalizaci obdrží v Supercar Challenge každý tým, který se neúčastní celého šampionátu.

„V nedělní jízdě startoval Yasser a po svém stintu mi předal vůz na třetím místě. Mě se podařilo nejprve stáhnout náskok prvních jezdců a v předposledním kole jsem oba soupeře postupně předjel. Získali jsme tak druhé víkendové vítězství,“ uvedl nadšeně jezdec německého týmu.

 


  
Již tuto sobotu čeká Tomáše Engeho a tým Reiter Engineering nová výzva. S dvěma vozy KTM X-Bow GT4 se zúčastní dvanáctihodinového závodu na okruhu v Brně, který je součástí prestižních podniků Creventic 24h Series.

„Bude to nová zkouška, protože s našimi zakapotovanými speciály KTM se zúčastníme poprvé tak dlouhého závodu. Navíc pojedeme pod hlavičkou českého týmu RTR Projects, který je jedním z našich prvních zákazníků, jenž si od nás jeden vůz koupil. Já pojedu v posádce s továrním jezdcem KTM Reinhardem Koflerem a s naší exotickou jezdkyní Naomi Schiff. Bude to velká zkouška a celý tým je plný očekávání,“ uvedl k nadcházejícímu víkendu Tomáš Enge, který zároveň zve české fanoušky k velké akci: „Bude to velká paráda. Pojede zde přes pět desítek aut, a to nejen z Evropy, ale také například z Austrálie a Ameriky. Závod to bude určitě zajímavý, a to nejen tím, že cíl je naplánovaný na sobotní půlnoc. Doufám, že kolem trati uvidíme hodně našich fanoušků!“

 

Copyright © 2015 | www.tomasengeracing.cz,

PR

 

Fotky

Další články