Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 24. srpna 2017 (11:57) Pavel Jelínek

Václav Kolář v Katalánsku obhájil titul mistra světa v biketrialu.

Kolář obhájil titul mistra světa v biketrialu

Praha, 23. srpen 2017 – Václav Kolář v uplynulém týdnu obhájil titul mistra světa v biketrialu. Na kamenitém terénu v katalánském městečku Pujalt o jeho triumfu rozhodly dva závody, které Kolář vyhrál a získal další zlatou medaili. Pro devítinásobného mistra světa je to již čtvrtý titul mezi absolutní biketrialovou špičkou v kategorii Elite.

Španělsko je kolébkou biketrialu, a je tak pravidelným hostitelem mistrovství světa. Letošní šampionát se skládal ze dvou soutěží, kdy jezdci museli v 35stupňových letních vedrech absolvovat dvě kola po deseti úsecích v obou závodech. V tom prvním byly úseky tvořeny z balvanů, dřevěných cívek a prašných kopců s pohyblivými kameny či kmeny stromů. Václav Kolář se s tímto terénem i horkem vypořádal nejlépe a v prvním závodě zvítězil s 27 trestnými body před Španělem Raulem Gutierrezem, který dojel do cíle s 40 trestnými body. Na třetím místě se umístil Číňan Zhao Xuan s 45 trestnými body.

 

Pro druhý závod organizátoři z části využili prostředí místního kamenného lomu. Šestadvacetiletý Kolář si tentokrát zajistil vítězství už tři kontrolní úseky před jeho koncem, tudíž mohl poslední uměle vytvořené sekce v centru města doslova jet pro přítomné diváky a fanoušky. Kolář s 28 trestnými body zvítězil před čínským Zhao Xuan s 36 trestnými body a domácím Armand Molla s 37 trestnými body. V celkovém součtu po dvou závodech se jezdci v kategorii Elite umístili následovně: mistr světa Václav Kolář, vicemistr světa Zhao Xuan, 2. vicemistr světa Raul Gutierrez.

Letošní MS bylo díky dlouhým sekcím v šíleném horku náročné. Jsem moc rád, že se mi i letos zadařilo a oba závody jsem zakončil s náskokem,“ řekl spokojený Kolář. K úspěchu mu pomohla celoroční příprava i soustředění v kolébce biketrialu. „Před šampionátem jsem byl opět měsíc ve Španělsku, kde jsme poctivě trénovali s konkurentem a za léta ježdění i kamarádem, Španělem Raulem Gutierrezem. To mě letos hodně dostalo do formy.“

Ač by se dle výsledků mohlo zdát, tak sezóna pro Koláře ještě rozhodně nekončí. „Nyní mě čeká řada exhibičních vystoupení, světové poháry v Barceloně či Antverpách, a také další mistrovství světa, tentokrát pod federací UCI v Číně.“ Na dovolenou se mladý biketrialista dostane až koncem roku, a to opět s kolem. „Po sezóně se plánuji vrátit na jih Evropy a natočit video ve street trialu,“ směje se devíti násobný mistr světa ve skákání na kole.

O BIU

Biketrial International Union (BIU) je mezinárodní sportovní federací pověřenou řízením BikeTrialu (také nazývaný Bike Trial, bike trial nebo biketrial) a reprezentováním tohoto sportu před ostatními subjekty. Tato nezisková organizace, založená v roce 1992 v České republice, je zodpovědná za systém a organizaci soutěží a šampionátů v BikeTrialu včetně vyhlášení oficiálních titulů mistrů v jednotlivých kategoriích sportu.

 

 

PR

Další články

Komentáře