Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 12. září 2017 (13:49) Pavel Jelínek

Václav Fejfar vyhrál svůj čtyřicátý závod ME!

A je to tady – Václav Fejfar vyhrál čtyřicátý závod ME!

Další milník překonal při závodech v italské Maggioře český reprezentant v autokrosu Václav Fejfar. Dosáhl na čtyřicáté vítězství v závodech Mistrovství Evropy – nyní poprvé s vozem Škoda Fabia třetí generace. Více prvenství mají na svém kontě pouze fenomén Bernd Stubbe a legendární Willi Rösel, který však už delší dobu nezávodí a Václav Fejfar má jeho dvaačtyřicet vítězství již "na dostřel".

V Itálii se jela divize Touring Autocross na dvě jízdy, protože se sešlo více jak deset jezdců. Už v tréninku si vedl nejlépe Václav Fejfar a také sobotní rozjížďku vyhrál, v nedělních byl dvakrát druhý. Takže deset kvalifikačních bodů bral Martin Samohýl, Fejfar devět. Ve finále odstartoval nejlépe Samohýl, ale za ním se strhl souboj mezi Fučíkem, Fejfarem a Výborným. Drama se rozuzlilo již v úvodním kole, kdy se zhruba v polovině okruhu dostal do čela Václav Fejfar a s náskokem skoro osmi sekund zvítězil před Samohýlem a Červeným.

Před posledním závodem vede Fučík před Samohýlem a Výborným. Fejfar je pátý a teoreticky může ještě stihnout bronz, ale je to spíše teoretická úvaha.

 

 

V divizi Junior Buggy se dařilo jičínskému Jakubu Novotnému, který po kvalitním výkonu vybojoval bronzovou příčku za Grencisem a Furazhkinem. Filip Hartman byl devátý. Jakub Novotný drží celkově šestou pozici, na dosah má i čtvrté místo.

Celkovou vedoucí pozici udržel v Buggy 1600 Petr Nikodém, i když se mu nepodařilo probojovat do finále, přestože po rozjížďkách vedl. Tady skončil Milan Vaněk třetí a hned za ním projel cílem Ví´ta Nosálek. Celkově je Vaněk třetí a Nosálek hned za ním.

Vítězství Stubbeho v Super Buggy už asi nikoho nepřekvapilo, ale pro kvalitní umístění si zde dojeli dva Češi – pátý skončil Petr Bartoš a hned za ním Roman Keřka. Stubbe může prakticky už slavit další titul, stejně jako Grencis stříbro. Závěrečný závod letošního Mistrovství Evropy v autokrosu se uskuteční již následující víkend ve francouzském městečku Saint Igny.

 

Pavel Vydra

Foto1: Václav Fejfar při jízdě za čtyřicítým vítězstvím

Foto2: Jakub Novotný vybojoval v Itálii bronz

(foto týmu Tomáš Němec)

Fotky

Další články

Komentáře