Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 11. června 2018 (22:23) Pavel Jelínek

Václav Fejfar vyhrál 44. závod Evropy. Letos tři závody, tři vítězství !!

Podařilo se – Fejfar vyhrál 44. závod Mistrovství Evropy

Třetím závodem ve Vilkyciai pokračovalo o víkendu desetidílné Mistrovství Evropy v autokrosu. Do Litvy se sjelo něco přes sedmdesát závodníků startujících v ME, přesto nebyla nouze o dramatické okamžiky.

V Junior Buggy bohužel i přes velkou snahu, nejen svých mechaniků, musel předčasně odstoupit pro závadu na motoru jeden z favoritů Jakub Novotný. A vypadalo to, že pro svůj nejlepší výsledek v ME finišuje Filip Hartman, který byl po kvalifikačních jízdách třetí a do finále odstartoval z první řady. Nakonec dojel šestý a hned za ním byl klasifikován další český reprezentant Daniel Pytloun. Zvítězil Just Grencis.

A ve stejné “rodině“ zůstalo zlato i v divizi Super Buggy. Tady se opět odehrála řada střetů, ale Grencis byl ve finále celkem suverénní. Velice lichotivé třetí místo si vyjel Jakub Kubíček, ale zklamáni nebudou určitě ani pátý Radek Jordák a sedmý Vladislav Štětina. Bernd Stubbe získal „pouze“ stříbro, čímž dopomohl k důležitému historickému milníku Václavu Fejfarovi a potažmo České republice.

Fejfar byl v divizi Touring Autocross opět suverénní, když vyhrál trénink, dvě jízdy i finále před Samohýlem a Výborným. Jeho letošní bilance je: tři závody, tři vítězství. Čtyřiačtyřicáté prvenství znamená, že se tento český reprezentant dostal na čelo historických tabulek v počtu vítězných závodů. Zatím je na prvním místě společně se zmíněným německým závodníkem.

V Buggy 1600 se do finále dostali oba čeští zástupci Vaněk a Nikodém. Bohužel rozhodující jízda byla ve čtvrtém kole zastavena červenými vlajkami po kolizi Vaňka a Peterse. Milan Vaněk do opakované jízdy nenastoupil a Petr Nikodém byl s poškozeným vozem klasifikován jako devátý. Koncem června se bude závodit v Matschenbergu a první polovinu šampionátu uzavře 30. června a 1. července pátý závod v Nové Pace, kde pořadatelé mohutně finišují s přípravami. Každým dnem počet přihlášených překročí stovku.

 

A jak vidí účast v posledním závodě Václav Fejfar? „Bauska a Vilkyciai mají trochu odlišné starty, takže jsme museli přeladit auto. Auto nám funguje dobře, pouze před finálovou jízdou jsme prověřili spojku. Při první rozjížďce jsem start "prohrabal," pak už to bylo dobré. Samozřejmě, že jsem po třech závodech s výsledkem spokojený. Moc děkuji celému týmu, který zvládl i tu přepravu na závody v dodávkách, neboť náš autobus je stále rozestavěný. A také i všem dalším, kteří nám pomáhají.“

Po třech závodech je v jednotlivých divizích toto celkové pořadí:

Junior Buggy: Grencis, Ovcharov, Van der Putten

Touring Autocross: Fejfar, Samohýl, Boele

Buggy 1600: Peters, Wibbeler, Buddelmeyer

Super Buggy: Grencis, Bartelen, Kubíček

Pavel Vydra

Foto: Václav Fejfar zatím vládne kategorii Touring Autocross

 

 

foto týmu: Tomáš Němec

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře