Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 16. dubna 2018 (13:22) Pavel Jelínek

V Železničním depozitáři NTM v Chomutově zahájeno.

V Železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově proběhlo slavnostní zahájení letní sezóny 2018


Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se uskutečnilo v Železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově slavnostní zahájení letní sezóny 2018. Hosté se seznámili se současnými novinkami v depozitáři a měli možnost si prohlédnout všech 94 vystavených kolejových vozidel, které do depozitáře lákají množství návštěvníků.

Železniční depozitář NTM v Chomutově bude v roce 2018 zpřístupněn pro velký zájem veřejnosti na celou letní sezónu, tedy od 30. března do konce října po čtyři dny v týdnu. Tato největší státní železniční sbírka u nás dokumentuje technický vývoj kolejových vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti.

 

Návštěvníci depozitáře se mohou těšit také na jízdy historických vlaků. Tradičně to budou jízdy „Z muzea do muzea“ na trase Lužná-Chomutov, které se budou konat ve spolupráci s Českými drahami v sedmi vybraných termínech. Do chomutovského depozitáře přijede i „Prezidentský vlak NTM“. Soupravu historických vozů československých prezidentů bude Národní technické muzeum v rámci projektu „Made in Czechoslovakia - aneb průmysl, který dobyl svět“, pořádaného k oslavám stého výročí vzniku československého státu, vystavovat během letních měsíců roku 2018 ve vybraných městech České republiky.

Foto viz příloha: http://leteckaposta.cz/251882158
Slavnostní zahájení - generální ředitel NTM Karel Ksandr a Patrola Šlapeto
Ředitel Železničního muzea NTM Michal Novotný a profesor Petr Konvalinka
Prohlídka depozitáře


ŽELEZNIČNÍ DEPOZITÁŘ NTM V CHOMUTOVĚ

Otevírací doba: 30. 3. - 28. 10. 2018:
čtyři dny v týdnu, čtvrtek až neděle a státní svátky
od 9:00 do 17:00

 

Železniční depozitář Národního technického muzea se nachází v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup je možný z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.
GPS 50.456744, 13.391115
www.muzeum-chomutov.cz

 

 

Národní technické muzeum

Kostelní 42, 170 00, Praha 7

PR

Fotky

Další články

Komentáře