Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 15. září 2019 (21:43) Pavel Jelínek

V Turecku Jan Kopecký ve WRC 2 Pro i v celé třídě RC2 dojel druhý.

Neděle

V posledních čtyřech nedělních „erzetách“ předvedla česká a finská dvojice krásnou souhru. Dvakrát byli nejrychlejší Kopecký s Dreslerem a Rovanperä s Halttunenem druzí, dvakrát si pořadí prohodili. Nikoho dalšího tak na pomyslné stupně vítězů nepustili. Ani to však nestačilo k tomu, aby se podařilo úplně smazat ztrátu z předchozích dnů.

Kopecký tak v kategorii WRC 2 Pro i v celé třídě RC2 dojel druhý, 29,4 sekundy za Greensmithem. S ohledem na všechna nepříjemná překvapení, která si Turecká rallye nachystala, je však nakonec i stříbrné umístění slušný výsledek.

Kategorii WRC 2 zcela ovládly vozy ŠKODA FABIA R5 – žádné auto jiné značky nedokázalo extrémní soutěž dokončit. Nejrychlejší byl Kajetan Kajetanowicz, který tentokrát právě kvůli náročnosti tureckých tratí usedl za volant vozu FABIA R5. Zjevně to byla dobrá volba a opět se ukázalo, proč jsou vozy ŠKODA vyhlášené svou robustností a spolehlivostí.

Druhý dojel Marco Bulacia Wilkinson, třetí Fabio Andolfi. Následovali Henning Solberg, Burak Cukurova, Paulo Nobre a Diogo Salvi.

 

„Samozřejmě to není výsledek, jaký jsme plánovali – nevyhráli jsme kvůli problémům s pneumatikami. Ale získali jsme cenné body, především do hodnocení konstruktérů. Jsem spokojený, že rallyové vozy ŠKODA na drsných šotolinových cestách v Turecku prokázaly svou legendární spolehlivost,“ šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

 

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře