Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 18. února 2020 (21:28) Karel Lacina

V testech australských Supercars dominovaly Mustangy.

Na okruhu Bend Motorsport proběhly poslední testy před otevírákem nové sezony australského šampionátu Supercars.

V hodně dobrém světle se ukázaly přepracované Mustangy, když nejrychlejší čas BP Ultimate SuperTestu zajel Wil Davison s červeným speciálem Milwaukee Racing. V sedmé hodině dne se dokázal dostat na hodnotu 1: 47, 7437 s. Celkově stihl najezdit 91 kol a stejně jako jeho nový týmový kolega Jack Perkins posbíral velice cenná data.

 


" Jsem rozhodně šťastný, sice je to pouze testování, ale rozhodně to byl velice zajímavý a nabitý den. Odpočíval jsem již delší dobu a od závodu v Newcastle jsem vlastně v závodním autě vůbec neseděl. S tolika změnami, které leto přicházejí, jsme již odpočítávali dny, abychom si nového Mustanga vyzkoušeli.

Protože ostatní zkoušeli různá nastavení, moc jsme na jejich časy nekoukali, ale určitě je hezké, že jsme skončili  nejvyše a víme, že máme s čím bojovat v závodech" - zdělil Davison.

 

Velice pozitivní den to byl i pro Kelly Racing, poprvé také startující s Mustangem. Jejich hvězda, z Nového zélandu dokonale rozjetý Andre Heimgartner skončil druhý z více jak 0, 1 s ztrátou na Davisona. Tým měl sice problémy dostat své dva nové vozy na Bend Motorsport včas, ale podařilo se a Heimgartner společně s Kellym odkroužili 117 kol.

Bohužel díky stávkující elektronice a nedostatku náhradních dílů byl tým nucen provozovat pouze jeden vůz. 

 


Nejrychlejším Holdenem byl až třetí Anton De Pasquale před Shane van Gisbergenem, jenž zaznamenal dokonce 120 testovacích kol. Přes sto okruhů zvládli už pouze Chaz Mostert a Scott McLaughlin. Jak Mc Laughlin, tak i třináctý Whincup a dvacátý Coulthard skončili možná níže než se očekávalo a přestože v jednotlivých sektorech byli hodně rychlí, jejich celkové časy už tak slavně nebyly. 

 


Testovací jízdy ukončilo lehké mrholení, kdy všichni zajeli do boxů a týmy zkoušeli zastávky u mechaniků.


Nyní už vše začne naostro, na programu je Superloop Adelaide 500 v centru města a ve čtvrtek vše zahájí první tréninky.
 

 

Zdroj: Supercars

Neprošlo jazykovou korekturou

Další články

Komentáře