Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 4. září 2015 (23:37) Pavel Jelínek

V Mostě se přepisovala historie Dvě česká double !!

V Mostě se přepisovala historie

Dvě česká double v průběhu jediného závodního víkendu, to ještě novodobá historie truck racingu nepamatuje!

O víkendu se právě tento kousek zdařil dvojici Lacko - Vršecký na Buggyrách. Zatímco v sobotu vyhrál David před Adamem, o den později si místa na stupních vítězů prohodili. "Abych pravdu řekl, druhého místa z neděle si vážím více, než sobotního vítězství. V prvním závodě mi vyletělo koleno, celou pauzu mezi oběma jízdami jsem se bál, že mě Honza Kalivoda nepustí do auta, takže jsem se tvářil udatně, bylo mi ale na nic," přiznává David Vršecký, který usedal do kabiny především s vědomím toho, že pomůže Adamovi, jehož náskok na druhém místě se ztenčil na tři body. "Pak se ale povedl start a když jsem s potěšením konstatoval, že ve výjezdech ze zatáček jsem rychlejší, než Jochen, říkal jsem si, že už to musím dojet."

"Vítězství bylo moc hezké, ale lepší výkon jsem předvedl v sobotu, kdy jsem bral za třetí a druhé místo 27 bodů," konstatoval Adam Lacko, který bojoval s tropickým vedrem. "Co se manželka natahala ledu, propotil jsem snad deset, do ledové vody, namočených ručníků. Necítil jsem se zrovna nejlépe, nakonec z toho ale bylo vcelku nekomplikované vítězství."

Není bez zajímavosti, že v depu Buggyry protrpěl závodní víkend spoluautor vůbec prvního českého dvojitého double v historii Martin Koloc. V sezóně 1997 porazil v Mostě v obou závodech krajana Frankie Vojtíška. "Docela si na to pamatuji. Obhajoval jsem titul, ale nová Praga půl sezóny nejela a všechno do sebe začalo zapadat až v Mostě, když už bylo na obhajobu pozdě. Každopádně tehdejší závodění se s tím dnešním nedá dost dobře srovnávat. Byl bych rád, kdybych od Adama s Davidem dostal jenom kolo. Proto před tím, co v Mostě předvedli, smekám," prohlásil historicky první český okruhový šampión starého kontinentu.

Petr Bošnakov

Buggyr

Další články