Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 5. října 2015 (19:17) Pavel Jelínek

V Jaramě se vypořádala Buggyra se soupeři i s nástrahami okruhu takřka na výtečnou

Dobrá věc se v Jaramě podařila!
Pakliže měl být z hlediska dalšího vývoje šampionátu podnik v Jaramě závodem pravdy, vypořádala se Buggyra se soupeři i nástrahami okruhu takřka na výtečnou! 
Osm bodovaných závodů, osm dojezdů do cíle. Adam Lacko se 48 body druhým nejúspěšnějším jezdcem, navíc se na bod přiblížil druhému místu Jochena Hahna, zatímco náskok Buggyry narostl v Poháru konstruktérů na pětadvacet bodů. Před závěrem v Le Mans tak Buggyra opět naskočila na vítěznou vlnu. 

"Ne, že by to nemohlo být lepší, vzhledem k okolnostem jsem spokojený," prohlásil před odletem ze Španělska sportovní ředitel týmu Jan Kalivoda, kterého potěšila zejména flexibilní reakce technického a vývojového oddělení.

"Pakticky všechno, co jsme si řekli v neděli večer v Zolderu, bylo ze strany Robina Dolejše a mechaniků splněno. Adam sice v super pole trochu ubral na rychlosti, nicméně dojel všechny závody, což je v této chvíli rozodující."

Spokojenost projevili i oba hlavní protagonisté. "Prakticky můžu jen zopakovat to, co řekl Honza Kalivoda," potvrdil Adam Lacko, když zároveň prozradil úspěšnou taktiku.  "Věděli jsme, že Kiss je stále přece jen někde jinde a Albacete zná okruh jako své boty. Proto jsem se soustředil na souboj s Hahnem, který jsem vyhrál o dva body. Závěr v Le Mans bude mít o to větší náboj." 


Spokojený odjížděl z Jaramy i David Vršecký. Dvojnásobný mistr Evropy si sice ve srovnání s předchozími podniky o pár bodů pohoršil, s přehledem však v souboji týmových dvojek "vybodoval" v poměru  36:21 Anthony Janieca a je zisku čtvrtému Poháru konstruktérů o krok blíže. 

"Jsem spokojený. Doposud jsem své tituly slavil vždy v Jaramě, teď bych se toho rád dočkal v Le Mans. Už proto, že život je změna."

 

Petr Bošnakov
Buggyra

Další články