Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 18. června 2020 (20:02) Karel Lacina

V Evropě i v Austrálii stále probíhají virtuální TCR šampionáty.

Nezadržitelně se blíží ostrý start letošní sezony, ale v centru pozornosti zatím stále zůstávají virtuální šampionáty.

Svůj zahajovací podnik měl na programu nový seriál Esport WTCR Championship, kde spolu závodí pouze reální jezdci bez svých sim kolegů. 


Poprvé se závodilo na rakouském Salzburgringu a hned od prvních metrů se výrazně jiskřilo. Pole position pro první jízdu si vybojoval Mikel Azcona, ale hned v první zatáčce pro něho závod skončil, když po ataku Yanna Ehrlachera skončil se svojí Cuprou mimo trať.

Do čela se dostal Esteban Guerrieri před Maťem Homolou a oba bezezbytku využili svoje zkušenosti se simulátory. Guerrieri bezpečně zvítězil s téměř dvousekundovým náskokem před Homolou, třetí Norbert Michelisz už měl výraznější odstup.

 

 


Do druhé jízdy vyrážel z nejlepší pozice Thed Bjork, ale rychle se propadl dozadu. Na špici se dostala další Honda týmu Munnich Motorsport s Attilou Tassim a ten si svoji pozici kontroloval až do cíle. Ze zadních řad startoval smolař z první jízdy Azcona a dokázal se dotáhnou až na Tassiho. V posledním kole už byl nalepen na jeho zadním nárazníku, ale nenašel recept na jeho zdolání.


Celkové pořadí vede Guerrieri s 36ti body, druhý je Homola, třetí Michelisz a čtvrtý Ehrlacher. Další závod je na programu 21. června na Hungaroringu.

 

 
Na svůj start čeká TCR Australia SimRacing Series, jejíž první kolo proběhne na okruhu v Albert Parku v Melbourne, kde mělo australské TCR startovat i v reálném času, ale už k tomu bohužel nedošlo. Jakýsi předrkm v podobě ARG eSports Cupu už svého šampiona v podobě Jadena Ransleye zná a právě tento 18ti letý jezdec se stal členem týmu HMO Customer Racing, kde bude společně s Willem Brownem reprezentovat značku Hyundai. 


" Jsem nadšený, že se mohu připojit k HMO Customer Racing, a po našem velkém úspěchu v ARG eSport Cupu je úžasné být partnerem jednoho z nejlepších týmů v TCR Australia. Už se moc těším na spolupráci s Willem, a doufám, že týmu přinesu velmi dobré výsledky".

 

 

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře