Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 23. ledna 2020 (21:38) Karel Lacina

V Daytoně se schází silná konkurence i ve skupině GTLM.

Již dnes v noci začne prvními tréninkovými jízdami 58. ročník Rolex 24h v Daytoně. Včera  jsem představili startovní pole v královské kategorii Daytona Prototype a dnes si představíme elitu mezi vozy GT, kterou tvoří tovární týmy ve skupině GTLM.

Č. 3 Corvette Racing

Chevrolet Corvette C8.R

U týmu Corvette je toho pro letošek hodně nového. Po desítkách let s vozy s motorem vpředu, začínají éru s pohonnou jednotkou uprostřed. Dvojnásobný šampion GTLM Antonio Garcia bude sdílet nový žlutý vůz s novým spolujezdcem.

Tím je mladší z Taylorů Jordan, jenž přichází po osmi letech  v týmu svého otce. Nebude to pro něho ale první zkušenost s Corvette, když od roku 2012 s nimi jezdil 24h LeMans. Třetím do party je Nicky Catsburg, dlouholetý účastník šampionátů cestovních vozů TCR.

 

 

Č. 4 Corvette Racing

Chevrolet Corvette C8.R

U druhé posádky je kromě nového vozu i nové zbarvení, kde převládá stříbrná barva. Olivier Gavin a Tommy Milner spolu jezdí už od roku 2012 a jsou nejdéle působící dvojicí v IMSA. Spolu s nimi pojede Marcel Fassler, další velká hvězda vytrvalostních závodů. Oba speciály Corvette mají jako hlavní cíl vybojovat 100 vítězství v šampionátu WeatherTech.

 

 

Č. 24 BMW Team RLL

BMW M8 GTE

Tento vůz budil hodně velkou pozornost už v lonském ročníku, když do něho usedl Alex Zanardi. Řada různých problémů jim zabránila ve vítězství a další pokus bude letos. John Edwards je u BMW již od roku 2012 a společně s Jesse Krohnem jezdí už tři roky. Spolupracovat s nimi bude hvězda australských Supercars Chaz Mostert, jenž pojede v Daytoně druhou sezonu.

 

 

Č. 25 BMW Team RLL

BMW M8 GTE

Obhájci lonského triumfu se vrací hned s trojicí premiantů, o velký úspěch se v roce 2019 zasloužili Connor De Phillippi, Philipp Eng a Colton Hertha. Spolu s nimi je v sestavě ještě Kanadan Bruno Spengler, který pojede na americkém kontinentě po řadě let strávených především v DTM.

 

 

62 Risi Competizione

Ferrari 488 GTE

Díky této sestavě si svůj ostrý závodní debut odbyde nové Ferrari 488 GT3 EVO , za jehož volantem se bude střídat trojice továrních pilotů maranellské značky James Calado, Alessandro Pier Guidi a Daniel Serra, mající na svém kontě například vítězství v kategorii GTE Pro v rámci 24h LeMans.

Zde bude posádka čtyřčlená a tím posledním na soupisce je Davide Rigon, od roku 2013 jezdec šampionátu WEC.

 

 

Č. 911 Porsche GT Team

Porsche 911 RSR

Frederic Makowiecki, který jezdil Michelin Endurance Cup se spojil s Nickem Tandym, jenž začíná třetí sezonu ve skupině GTLM. Zkušená dvojice mimo jiné vyhrála v roce 2019 12h Sebringu a na svém kontě mají i úspěchy z Daytony. Jako trojka dostal šanci Australan Matt Campbell přicházející z programu Porsche Junior Driver, jenž dal o svých kvalitách vědět vloni na Road America, kde v barvách týmu Pfaff vyhrál závod GTD.

 

 

Č. 912 Porsche GT Team

Porsche 911 RSR

Poté , co získal lonský titul šampiona GTLM, bude i letos hlavním hnacím motorem druhé posádky Porsche Earl Bamber. Pozadu ale nebude chtít zůstat ani Laurens Vanthoor a své jistě řekne Mathieu Jaminet, další mladík přicházející z juniorského programu. Obě posádky pojedou s novými 911 RSR specifikace 2020.

 

 

Zdroj: IMSA

Další články

Komentáře