Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 24. února 2019 (20:18) Pavel Jelínek

V centrále Buggyra Racing nemají s termíny letošních závodů problém.

S termínovou listinou ME tahačů 2019 vládne v Buggyře spokojenost.

Před časem zveřejnila FIA seznam závodů letošního kontinentálního šampionátu tahačů. V centrále týmu Buggyra Racing nemají s termíny sebemenší problém. ME tahačů 2019 odstartuje na konci května v Misanu, poslední závod se pojede první říjnový víkend v Jaramě. Mezitím absolvují nejrychlejší truckeři starého kontinentu závody na Hungaroringu, Slovakiaringu, Nürburgringu, Mostě, Zolderu, Le Mans. 

„Je to dobrý, mám radost, že se nezačíná v Rakousku na extrémně krátkém Red Bull Ringu. Data z okruhu byla totiž o ničem. Misano je v pohodě, další závod na Slovensku se jede až za tři týdny, bude dostatek času na analýzu ostrých dat,“ říká Adam Lacko, který hodlá po loňském druhém místě zaútočit na titul. 

„V této chvíli, se na rozdíl od loňska, nerýsuje žádný zdravotní problém, jsem v pohodě a těším se na testování.“ „Nevidím žádný problém. Závody jdou hezky za sebou, během srpna budeme mít čas na odpočinek a vývoj. Navíc budeme moci souběžně pracovat na dakarských speciálech. Příští týden si sedneme s Davidem a začneme dávat dohromady pracovní program,“ potvrdil závodní inženýr Robin Dolejš. Důvod k nespokojenosti nemá ani šéf logistiky Petr Marek. 

 


„Vypadá to dobře, hlavně se mi líbí středoevropský blok Hungaroring, Slovakiaring, Most. Jediným logistickým problémem bude tradičně závěr šampionátu, mezi Le Mans a Jaramou je pouze týdenní pauza, oba okruhy přitom patří do kategorie kontaktních. Opět vsadíme na logistické sklady.“ 

Kalendář FIA ETRC 2019 

Misano, Italy – 25/26 Května 2019
Hungaroring, Hungary – 22/23 Června 2019
Slovakia Ring, Slovakia – 6/7 Července 2019
Nürburgring, Germany – 20/21 Ćervence 2019
Most, Czech Republic – 31 Srpna /1 Září 2019
Zolder, Belgium – 14/15 Září 2019
Le Mans, France – 28/29 Září 2019
Jarama, Spain – 5/6 Řijna 2019

 

Petr Bošnakov 
Buggyra

PR

Fotky

Další články

Komentáře