Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 22. září 2018 (23:53) Pavel Jelínek

V Aragonii se pět jezdců Ducati v kvalifikaci dostalo do první desítky.

Ángel Nieto Team: Bautista získal v Aragonii nejlepší pozici na startu letošní sezony

Ducati zopakovala výsledek z tréninkových jízd – pět jezdců Ducati se v kvalifikaci dostalo do první desítky. Tentokrát Ducati získala i první místo. Jorge Lorenzo zopakoval svou pole position z Misana, byl jen o 0,014 s rychlejší než jeho týmový kolega Andrea Dovizioso. První řadu doplnil Marc Márquez. První řade je v současnosti zřejmě mnohem lepší než zbytek pole jezdců. Cal Crutchlow byl o dvě desetiny pomalejší, získal čtvrtou pozici, i když ke konci spadl. Do druhé řady se dostal ještě Andrea Iannone a Dani Pedrosa.

Álvaro Bautista zajel nejlepší letošní kvalifikaci – startovat bude z osmé pozice, dostal se o jednu pozici výš než v Německu. Pracoval se svým týmem mechanikům na nalezení optimálního nastavení, to mu pomohlo zajet čas o osm desetin za pole position. Doufá, že v nedělním závodě pojede s přední skupinou. Karel Abraham také startuje ze své nejlepší letošní pozice – ze 17. místa – a opět se bude snažit získat body.

 

Álvaro Bautista:
„S tímto výsledkem musíme být spokojení, protože jsme odvedli dobrou práci a já jsem se zlepšil v oblastech, které jsme chtěli zlepšit. Jeli jsme na závodních pneumatikách, a když jsem dal nové pneumatiky, dokázal jsem je maximálně využít a zajel jsem dobré kolo, což nám přineslo naši nejlepší letošní pozici. Doufejme, že se nám před španělskými fanoušky podaří zajet dobrý závod a pokud skončíme blízko první pětky, bude to dobrý výsledek.”
 
Karel Abraham:

„Mám pocit, že se stále víc dostáváme k hranicím možností a časy na kolo byly dnes odpoledne velmi blízko těch, které jsem měl dopoledne. Dáváme tomu maximum a já jsem spokojený, protože jsme blízko bojů o body. Těším se, až se toho boje zítra zúčastním.”

 

 

Zdroj: TZ týmu

překlad : Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře