Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 10. září 2017 (00:02) Pavel Jelínek

Úspěch našinců na ME "King of Europe" na německém Oscherslebenu.

Nevídaného úspěchu dosáhli čeští a slovenští drifteři na  závodě v rámci mistrovství Evropy "King of Europe" na německém Oscherslebenu. 


Už ve volných trénincích předváděla Michaela Sacherová precizní  jízdy ve  velkém úhlu a s poctivým kouřem. Právě před zahájením bodovaných jízd lehce sprchlo a následkem toho skončila první auta mimo trať. Náročné podmínky ale dobře zvládla naše reprezentantka a v této fázi závodu postoupila přes dva soupeře. V jedné jízdě svého soupeře dokonce předjela z pozice stínovače! Technicky čistá jízda se jí vymstila až v bitvě o finále, když její soupeř použitím menšího úhlu získal vyšší rychlost. Dojela třetí v kategorii žen "Queen of Europe" a bronzová byla i v  kategorii "Semi-Pro". 


Druhý náš jezdec na trati pěkně Zakouřil, což němečtí diváci vždy ocenili aplausem. Staronový český mistr to ale neměl jednoduché, protože ve čtvrtfinále byl oblíbencem u rozhodčích rozhodně ten druhý jezdec. Ten ale v jedné jízdě vylétl z tratě, ve druhé ho Zakouřil doslova dotlačil až do cíle a v další mu zase ujel o délku auta. To už by musel vidět i slepý, takže rozhodčí Zakouřila do semifinále nakonec velmi neochotně pustili. Bohužel podobné praktiky sudích se opakovaly i ve finále a po nařízení opakování battlu už se podařilo, aby vyhrál ten "správný" jezdec. Alespoň tak to vypadalo očima českého fanouška. 

 


I tak je ale druhé místo parádní úspěch a předvedené výkony příslibem do budoucna. A že to Marco myslí vážně, dokazuje i to, že jako jediný si přivezl dvě auta, čemuž se ale po dřívějších ztrátách kvůli technickým potížím snad ani nelze divit. Úspěch našich ještě podtrhl třetím místem slovenský jezdec Norbert Kováčik. 


Závod se jel v v rámci Tunning srazu Asia Arena, kde bylo k vidění hodně pěkných aut. Mě nejvíce zaujala vystavená nová Honda NSX, kterou jsem tu viděl poprvé. Diváků bylo hodně i přes ne úplně výbornou předpověď počasí. Trochu vlažnější byl přístup pořadatelů, hlavně těch na trati. Poražený kužel tam klidně nechali ležet i několik jízd a komisař s vlajkou plnil svou funkci spíše občasně.

 Zpočátku chyběl moderatizátor, takže nidko moc nevěděl, co se děje, pak pustili hlasitou muziku, takže byly špatně slyšet motory, teprve v druhé části závodu už to bylo bez kraválu a i s komentářem. Vyhlášení vítězů se konalo až celkem dlouho po závodě a bylo na druhé straně boxové budovy, než kde se pohybovali diváci. Ale to už jsou jen takové prkotiny na vydařeném víkendu.

 


Jan Maršálek
 

Fotky

Další články

Komentáře