Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 15. května 2019 (09:57) Pavel Jelínek

Úřadující Mistři Evropy Petr Nikodém a Jakub Novotný vyhráli první závod ME v německém Seelowě.

Petr Nikodém začal Evropu vítězstvím

Úřadující Mistři Evropy – Petr Nikodém v Divizi Buggy 1600 a Jakub Novotný v Junior Buggy, vyhráli první letošní evropským závod v německém Seelowě.

V Buggy 1600 zajeli trénink nejlépe Němec Marvin Holzleitner, Francouz Vincent Mercier a další Němec Steve Laubach a pak naši Milan Vaněk a Petr Nikodém. Ovšem být nejrychlejší v rozjížďkách ještě nic neznamená a začíná se bojovat teprve v semifinále, kde lze hodně získat nebo ztratit. S třemi prvními místy po rozjížďkách byli nejlepší Holzleitner a Vaněk, když Nikodém vyhrál dvakrát a v třetí odpadl.

První semifinále vyhrál Nikodém překvapivě před Mählmannem a zkušeným Petersem, když dva favorité dále nepostoupili - Holzleitner skončil devátý a Timo Pähler vypadl v třetím kole. Z druhého semifinále k radosti diváků postoupili do finále první Laubach, třetí Hanneken a pátý Schröer. Vaněk skončil druhý, což mu ale stačilo na první řadu finále společně s Nikodémem a Laubem.

Po havárii jednoho z jezdců se musel start finále opakovat. Nejlépe odjel Vaněk a za ním si po boji vybojoval druhou pozici Nikodém. Během tří kol tlačil Vaňka tak dlouho před sebou, až soupeř chyboval, přetočil se a než se vzpamatoval tak byl pátý. Nikodém tak prvním místem prokázal, že by rád ještě třetí titul. Druhý dojel Francouz Mercier a třetí domácí Laubach.

 

„Do závodu jsme nastupovali s nejsilnějším motorem, a hned v prvním měřeném tréninku se ukázalo, že by mohl fungovat. A to se projevilo pak i v rozjížďkách i v celém závodě, První měřák jsem vyhrál, v druhém jsem jezdil za Petersem a nebylo možné se zlepšit. První rozjížďku jsem vyhrál, když se mi podařilo předjet domácího Schröedera v tzv. Stubbeho šikaně. Byl tak překvapený, že poslal auto do břehu. V druhé jízdě se taky zadařilo.

V semifinále jsem se o vítězství pral s Marvinem Holzleitnerem a hlavní úkol byl přežít jízdu do konce. Už jsem se spokojil s druhým místem, ale pak mu praskl řetěz a přenechal mi tak první místo bez boje. Start finále se kvůli havárii musel opakovat. Po startu jsem se zařadil za Vaňka, oťukával jsem si jeho jízdu, možná jsem ho i psychicky rozhodil. V místě, kde před tím vypadl Marvin, se Vaněk přetočil a prakticky bez dalšího boje jsem vyhrál.

Auto fungovalo skvěle, i přes hodně kontaktů vydrželo bez úhony. První závod, kterého se zúčastnil nebývalý počet jezdců, ukázal, že šampionát bude letos hodně vyrovnaný. Vyhrát může kdykoliv minimálně deset jezdců. A ještě perlička: Po závodě jsem musel já i Bernd Stubbe, vítěz Super Buggy, na antidopingovou kontrolu,“ uzavírá vyprávění Petr Nikodém.

Seelow ukázal, že o autokros je v buginách stále velký zájem, možná ještě větší než před rokem. Určitě se můžeme v Nové Pace a Přerově těšit na skvělé závody.

Nyní čeká autokrosaře závod v Nové Pace 25. a 26.května a týden nato první z dvouzávodů v Bausace a Vilkyciale.


 


 

Buggy 1600


1.Nikodém
2.Mercier
3.Laubach
4.Mählman
5.Vaněk
6.Schröer
7.Maxian
8.Peters
9.Hanneken
10.Krüger

 

PR

Caravan Metropol Czech National Team

Petr Nikodém, mistr Evropy 2017, 2018, vicemistr Evropy 2016

Mistr ČR 2018, 2017, 2016 a 2015

Fotky

Další články

Komentáře