Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 23. března 2020 (20:32) Karel Lacina

Týmy TCR po celém světě čekají na start sezony 2020.

I když se situace den od dne spíše zhoršuje, než zlepšuje, stále ještě věříme, že se letos začne závodit a stejně jsou na tom i závodní týmy, které se stále chystají na start sezony 2020.

Team Aggressive Italia potvrdil nasazení jednoho Hyundaie i30 N  do italského šampionátu TCR, do jehož kokpitu usedne Mauro Guastamacchia. Tento jezdec má s těmito vozy zkušenosti , nasbírané v loňské sezoně, kdy se s Hondou Civic objevil v několika závodech TCR Italia a Coppa Italia Turismo.

Tým už s novým vozem absolvoval několik testovacích dní a nyní nezbývá než čekat , zda vše začne o víkendu 15.- 17. května na Monze, jak je zatím naplánováno.

" Hyundai byl jasnou volbou, vždyť je to vítězný vůz z WTCR a TCR Europe. Myslím, že v Itálii to bude velice konkurenceschopný stroj a navíc jsou na něho k dispozici náhradní díly v nejvýhodnější cenové relaci oproti ostatním značkám. Už jsem měl možnost auto vyzkoušet na dráhách v Cervesině a Cremoně a přesvědčilo mě to o správnosti naší volby.

Myslím, že máme potenciál, aby jsme mohli bojovat o první trojku v šampionátu".

 


Novinka letošní sezony KIA Ceed TCR se objeví jako první v novozélandském šampionátu. Tým Choice Performance má již první exemplář ve svých dílnách a v plánu má ještě jeden speciál, který nasadí v TCR Australia. Auta, připravovaná rakouskou společností STARD, kterou vede bývalý soutěžák Manfred Stohl, pojedou s podporou Auckland Central KIA, největším dovozcem korejských automobilů na Nový Zéland.


" Jsme moc rádi, že první z vozů KIA je již na Novém Zélandu. Vývoj KIA Ceed je prvotřídní a spolupráce s Manfredem je absolutně profesionální. Jsme přesvědčeni, že s novými vozy dosáhneme velkých výsledků nejen doma, ale i v australském šampionátu a těšíme se na rozšíření naši spolupráce se STARD.

Protože sezona začne až v listopadu, nemáme ještě potvrzené žádné jezdce, ale probíhají jednání a vše se včas dozvíte" - řekl Choice Little, šéf týmu.

 

 

I v Japonsku se všichni chystají na závody a druhý pilot loňského TCR Japan Takuro Shinohara prodloužil smlouvu s týmem Hitotsuyama Racing, takže znovu pojede s Audi RS3 LMS. Shinohara dokázal loni vyhrát dva závody, šestkrát stál na pole position a dvakrát zajel nejrychlejší kolo. Jasno naopak nemá jeho týmový kolega Hideki Nakahara, který ještě na smlouvu čeká.

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře