Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 5. července 2018 (23:32) Pavel Jelínek

Tým SIC Racing převzal tým Ángela Nieta a uzavřel smlouvu s Yamahou! A co Abaja ??

Tým SIC Racing převzal tým Ángela Nieta a uzavřel smlouvu s Yamahou

Malajský tým SIC Racing převzal satelitní tým Ducati – tým Ángela Nieta a uzavřel tříletou smlouvu s Yamahou, bude závodit v MotoGP od roku 2019.

Nový tým bude používat motocykly Yamaha YZR-M1. Tím skončilo hledání náhrady za tým Tech 3, který přechází ke KTM.

Vlastníkem týmu SIC Racing je Sepang International Circuit. Tým byl vytvořen v roce 2014 z závodil ve třídách Moto3 a Moto2.

Je velmi pravděpodobné, že příští rok bude v MotoGP 11 týmů. Nieto nebude působit v královské třídě a tým Marc VDS zřejmě nebude pokračovat po vnitřním konfliktu v týmu, který vedl k odchodu Michaela Bartholemyho. 

Tým Ángela Nieta vytvořil Jorge Martínez, působil pod jménem tým Aspar, ale letos byl přejmenován na počest španělské závodnické legendy. Jorge Martínez ,Aspar’ převezme pozici sportovního poradce nového týmu MotoGP.

Tým Aspar vstoupil do MotoGP v roce 2010 a postupně používal motocykly Ducati, Honda a Aprilia. Nikdy nezískal pódiové umístění v královské třídě, i když Eugene Laverty i současný jezdec Álvaro Bautista dokázali dojet v závodě na čtvrtém místě.

Tým v současnosti používá Ducati z roku 2017 pro Bautistu a Ducati z roku 2016 pro Karla Abrahama.  

 


 
Smlouva SIC Racing s Yamahou má vypršet na konci roku 2021. Výrobce oznámil že bylo podepsáno memorandum.

Předpokládá se, že na jednom z motocyklů bude jezdit nováček z týmu VDS Honda Franco Morbidelli, ale kdo bude jeho týmovým kolegou, to je otázka. 

S místem v satelitním týmu Yamahy je už dlouho spojován Dani Pedrosa, ale je také možné, že ukončí závodní kariéru. Svou budoucnost by měl oznámit příští týden na Sachsenringu.

 

 

 

Překlad : Hana Masaryková

Fotky

Další články

Komentáře