Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 17. července 2019 (20:16) Pavel Jelínek

Tým Šenkýř Motorsport na Red Bull Ringu druhý a sedmý.

Tým Šenkýř Motorsport si z Red Bull Ringu odváží druhé a sedmé místo

Richard Gonda a Beitske Visser vyrovnali dosavadní maximum týmu Šenkýř Motorsport, když v sobotním závodě GT Open na rakouském Red Bull Ringu vybojovali parádní druhou pozici. V nedělním handicapovém závodě skončili jen těsně za stupni vítězů na pozici sedmé.

V sobotu usedl do vozu BMW M6 GT3 jako první Richard Gonda, který se postaral o vydařený start z šestého místa, které si vyjel v kvalifikaci. Pozici udržel a ve svém stintu se dokonce posunul na páté místo. Tým nechal strategicky Gondu v autě co nejdéle to šlo a slovenský talent jezdil jedno rychlé kolo za druhým. K povinné výměně tak zamířil z vedoucí pozice, a když se Beitske Visser vracela po bezproblémové výměně zpět na trať, byla na skvělém druhém místě. Ani mladá Holanďanka se nenechala zastínit a jezdila vyrovnané a rychlé časy. V závěru závodu si zkušeně pohlídala druhé místo před rychlejším McLarenem a ve svém debutovém závodě ve voze specifikace GT3 dojela druhá.

„Myslím, že dnešní den jsme zakončili velmi dobře. Start se podařil, i když tam nějaké kontakty s McLarenem byly. Byly pasáže, kdy jsem mohl zkoušet cokoliv, ale soupeři byli rychlejší. Na druhou stranu my jsme zase silnější na brzdách. Vše nám ale vyšlo včetně pit stopu, a to druhé místo nám chutná o to více, když přihlédneme na ten tuhý boj v posledních dvou kolách. Beitske předvedla v obraně skvělý výkon a můžeme se teď celý tým těšit z druhého místa,“ komentoval první závod bezprostředně po dojetí Richard Gonda.

 

Do druhého nedělního závodu si pořadí jezdci prohodili. Start se Beitske Visser podařil. Ve venkovní stopě však byla vystrčena mimo trať a první zatáčku opouštěla na třináctém místě. Mladá Holanďanka bojovala dál a držela se skupinky jezdců před sebou. Zastávky v boxech proběhly u týmu Šenkýř Motorsport bez chyby, a i s handicapem deseti vteřin se Richard Gonda vrátil na trať na dvanáctém místě. Pak už začalo slovenské tažení. Richard Gonda projel pod šachovnicovým praporkem na sedmém místě, ale ztrátu na pódiové umístění stáhl až na necelé čtyři vteřiny.

„Start byl nervózní a v první zatáčce to bylo hodně úzké. Byla jsem na vnější stopě a uvnitř mě dva jezdci vyhnali mimo trať, takže jsem ztratila tři pozice. Pak jsem jela konzistentně a držela tempo s ostatními až do zastávek v boxech,“ hodnotila svoji část Beitske Visser.

„Dnešní závod ovlivnila startovní pozice, kdy jsme byli trochu více vzadu než včera. Ale druhá věc je, že jsme za ten včerejší úspěch dostali handicap v podobě deseti vteřin navíc, které jsme museli strávit v boxech při výměně. Vím, že jsme udělali vše, co se dalo a s výkonem jezdců, mechaniků, inženýrů a vůbec celého týmu jsem spokojený. Sobotní druhé místo je skvělý výsledek, který nás všechny motivuje do dalších závodů,“ nešetřil slovy chvály na adresu svého týmu Robert Šenkýř.

 


 

 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře