Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 16. června 2018 (19:49) Pavel Jelínek

Tovární jezdec Jan Kopecký s Fabií R5 vyhrál Hustopeče počtvrté v řadě!

APR 2018 – RZ9: Koči přitvrzuje, Dohnalův focus shořel

Zdánlivě poklidný začátek sobotní etapy narušil požár Fordu Focus WRC posádky Jan Dohnal – Michal Ernst, který na deváté rychlostní zkoušce shořel na uhel. Posádky od osmého místa navíc zrušením tohoto testu přišly o dalších 22 závodních kilometrů.

Na čele výsledkové listiny nadále kraluje Jan Kopecký, který svoji pohodu podepřel i vítězstvím na „televizní“ rychlostní zkoušce Němčičky, přenášenou živě na stanici ČT Sport. Teprve na třetím testu sobotní etapy našel přemožitele v Martinu Kočim, jenž se dílčím vítězstvím prokousal na druhé místo a směřuje k odvetě za včerejší prohru v hodnocení slovenského seriálu (ve výsledcích druhé etapy má na svého soupeře v MSR Poláka Grzyba již 25sekundový náskok). Dalším pilotem, který dokázal na třetím testu dne Kopeckého porazit, je Jan Černý. Pomohlo mu to k posunu na třetí pozici před Filipa Mareše, odstupy však před startem druhé sekce zůstávají minimální.

Dalším, kdo měl smůlu, je Jaromír Tarabus, kterého připravil výlet mimo na trať na první ranní zkoušce o minutu a půl. Dobře rozjetou soutěž musel předčasně opustit domácí Martin Rada, jehož cestu za druhým místem ve třídě 4 zastavilo porouchané turbo.

Ohlasy po RZ9:

1 / Jan Kopecký: "Celá první sobotní sekce byla bez problémů. Jedeme rychle, i když dělám větší smyky než obvykle, ale úplně zvolňovat nechceme, protože stačí mít třeba defekt a minutový náskok je pryč. Na deváté zkoušce je nejvíc šotoliny, tak se dalo čekat, že nebudeme nejrychlejší. Bylo to proti kopci a zasypané jemným kamením, takže to klouzalo. Konečně si můžu postěžovat na startovní pozici (smích)."

3 / Martin Koči: „S vývojem jsme dnes maximálně spokojeni, těší nás časy, které se nám podařilo zajet. Vítězství v RZ9 mě však docela překvapilo, protože přece jen vnímám své drobné chyby, hlavně co se týká brzdných bodů. Půjdeme dále s rozumem. Určitě nebudeme riskovat, prioritou je slovenské mistrovství, ale bylo by fajn, kdybychom uhájili i konečnou druhou příčku absolutně.“

5 / Jan Černý: "Ráno jsme dělalil nějaké chybičky, pak jsme na osmičce něco trefili v katu, nějaký kámen, ale naštěstí jsme měli jen bouli na pneumatice. Teď jsme se krásně svezli, bylo tam hodně šotoliny, užil jsem si to. Auto dnes funguje skvěle."

4 / Grzegorz Grzyb: "Domácí jezdci jedou nadále velmi rychle, my se sice snažíme, ale děláme malé chyby a dneska na ně není. Ale v druhém kole to ještě nevzdáme, třeba to vyjde trochu lépe. Jinak fabie funguje perfektně, nemáme žádné problémy."

17 / Filip Mareš: "Proti konkurenci jedeme tyto zkoušky s er pětkou poprvé. To je asi největší argument, proč jsme třeba na poslední zkoušce něco ztratili. Ale první dva testy jsme s nimi jeli rovinu. Je to boj, budeme se snažit do poslední sekce ještě něco vymyslet, ale konkurence jede rychle. Navíc na poslední, nejdelší zkoušce jsem si pravým předním kolem škrtnul o protikat, cca 12 kilometrů vibrovalo kolo. Naštěstí to nebyl defekt, ale bylo to nepříjemné a něco málo jsme ztratili."

 

6 / Jan Dohnal:

Jeho vůz Ford Focus WRC zachvátily v druhé třetině RZ9 plameny a speciál kompletně shořel.

8 / Jaromír Tarabus: "Když jsme ráno očesali z auta nárazníky, tak už jsme naštěstí nebyli tak rychlí. Byla to stejná zatáčka jako loni, zase jsem to přehnal. Loni na vodě, letos na suchu, posbírali jsme tam pár plotků, ale auto bylo naštěstí v pohodě. Bohužel jsme ho ale nemohli nastartovat a tím jsme ztratili spoustu času a několik pozic. Jinak bychom ztratili deset vteřin, takhle to bylo mnohem víc. Celkově jediné pozitivum z první sekce je fakt, že jedeme dál. Při troše štěstí se někam posuneme, ale teď se budou určitě přidělovat po požáru Honzy Dohnala náhradní časy, to nám taky nepomůže. Uvidíme."

21 / Tomáš Pospíšilík: "Ráno jsme měli defekt, ale nevím, jak jsme k němu přišli. Žádný náraz, ani jsme nebyli mimo trať nebo velký kat, nechápu to. Honza Dohnal byl bokem, auto už hořelo. Snažili jsme se mu ještě pomoci, ale nebyla šance. Uvidíme co na poslední sekci, musíme to probrat. Bude to asi těsné, budeme chtět jet rychle, ale ne za kažou cenu."

19 / Karel Trojan: "Nebylo to nic moc. Hlavně na druhé RZ jsem byl trochu neukázněný, chtěl jsem zatáhnout, ale asi jsem to vzal za špatný konec. Teď jsem to chtěl trošku učesat, ale bohužel tam bylo to obrovské neštěstí Honzy Dohnala. Úplně mi vyhrkly slzy, když jsem viděl to hořící auto. Bylo to něco strašného, nepřál bych to ani největšímu nepříteli."

22 / Patrik Rujbr

„První erzeta se nám povedla, i když se neobešla bez drobných chyb. To bych chtěl v druhém průjezdu odstanit. Na druhé zkoušce nás kluci trochu pozávodili, na trojce jsme pak zastavovali u hořícího auta Jana Dohnala, což byl docela nepříjemný zážitek. Z auta byla pětimetrová koule, wéercéčku už nebylo pomoci…“

30 / Martin Březík:

„Určitě jsme spokojeni, skvěle jsme obuli, sázka na třicítky se opět vyplatila. Fungovaly báječně, sedlo nám to. Mrzelo nás, že se ještě nejela nejdelší zkouška sekce. Ale proti včerejšku je to o něčem jiném.“

29 / Jan Jelínek

Martin dopoledne zatáhl, jede strašně rychle. Nechce se mi s ním držet krok. Snažili jsme se jet rychle, ale nemáme na něj, proto šel před nás. RZ9 auto před námi zrušili… Jeli jsme objízdnou trasou.“

28 / Martin Šikl: "Snažili jsme se a na obou erzetách stahovali Honzu Jelínka. Musíme se ale snažit víc ve druhém kole. Je škoda co se stalo, bohužel. V našem výkonu byly ještě rezervy, zvykáme si na nové pneumatiky. Zkusíme se ještě dostat před Honzu."

31 / Jozef Béreš jr.: „Už od startu první ranní zkoušky se mi zdálo, že to auto nejede, na přejezdu jsme ho pak nemohli ani nastartovat. Potom se to nějak podařilo, stihli jsme start druhé zkoušky a nějak ji projeli. Vypadá to, že máme problém s palivovým čerpadlem. Snad v servisu problém vyřešíme.“

Jan Kopecký triumfoval mezi vinohrady už posedmé

Polovina všech čtrnácti ročníků hustopečské soutěže poznala jediného vítěze. Tím je tovární jezdec Jan Kopecký. S vozem Škoda Fabia R5, spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhrál počtvrté v řadě, celkově posedmé. Zároveň tím navýšil českou vítěznou sérii s „er pětkou“ na dvacet závodů.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem opanovali čtvrtý podnik MČR, AGROTEC PETRONAS rally, stylem start-cíl. Byli nejrychlejší v jedenácti z dvanácti rychlostních zkoušek. V cíli závodu disponovali více než minutovým náskokem před košickou dvojicí Martin Koči – Radovan Mozner jun. Souboj o stupně vítězů byl dalším tahákem hustopečské rally mezi vinohrady. Vystřídali se tam Polák Grzegorz Grzyb i Filip Mareš, ale s Martinem Kočim úspěšně zafinišoval Jan Černý. S Patrem Černohorským se během druhé etapy propracovali na třetí příčku, na kterou už nikoho do cíle nepustili.

V produkční kategorii zvítězil v okolí Hustopečí Jan Jelínek s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX, ve dvoukolkách se po dramatickém finiši radoval z prvenství Jan Talaš s Peugeotem 208 R2.

 

 

Ohlasy v cíli soutěže:

Jan Kopecký (1. místo): "Hustopečský závod je vždy výjimečný, jak pro fanoušky, tak i pro posádky. Často se jezdí smykem na šotolině, což je pro všechny atraktivní. Co se týká náskoku, kluci za námi mají nějaké měřítko, mohou se s námi měřit, porovnávat, dívat se, co jak děláme, co děláme jinak, mají šanci se pořád zlepšovat. Žádnou horkou chvíli jsme tady neměli, na druhou stranu jsem rád, že všichni naši konkurenti, kteří nějaký problém měli, to přestáli bez úhony, to je vždy hlavní. Nyní máme dvacet vítězství s Fabií R5 v řadě. Je to pěkná série, ale z pozice továrního týmu musí mít nejvyšší ambice.“

Martin Koči (2. místo): „Určitě je příjemné, že jsme skončili druzí absolutně, hned za Honzou Kopeckým. To je fajn, ale pro nás byla priorita slovenské mistrovství, které bylo rozděleno do dvou dnů. Pátek nám kvůli penalizaci utekl, ale dnes jsme vyhráli stylem start-cíl. V polovině sezony tak máme opět s Grzegorzem stejný počet bodů. Ale cítím, že rychlostí máme navrch, což zkusíme potvrdit na dalších podnicích, které beru za naše domácí.

Celkově mi tady asi více sedl pátek, i když jsem nakonec ve slovenském seriálu uspěl lépe v sobotu. Ale jinak těžké říci, každá erzeta byla svým způsobem těžká.“

Jan Černý (3. místo): "Včera to nebylo úplně ono, ale dneska jsem se dobře vzbudil. Tahali jsme a užil jsem si to. Auto dnes fungovalo skvěle. Ráno jsem sice trošku chyboval a dostali jsme penalizaci 5 vteřin za retardér, i když nevím kde, ale asi jsme ho lízli. Museli jsme bojovat do poslední vložky a pro tyhle momenty to děláme. Na poslední zkoušce jsme jeli svoje tempo, nedíval jsem se nalevo napravo, jel jsem co umím a vyšlo to."

Filip Mareš (4. místo): "V součtu časů byl prostě lepší Honza Černý, takže je po zásluze třetí. Čtvrté místo ale pro nás není zklamáním. Pokud chceme být na bedně, musíme se zlepšit. Získali jsme tu další zkušenosti, závod byl úplně jiný než ty předchozí. Uvidíme, jak to půjde v Boleslavi, bude tam opět nabitá konkurence, ale my se musíme zaměřit hlavně na svůj výkon."

Grzegorz Grzyb (5. místo, 2. MSR): "Snažili jsme se dnes jet rychle, ale nechtělo se nám moc riskovat. Ukázalo se ale, že na stupně vítězů to dnes prostě nestačilo. Martin Koči dneska vyhrál, takže máme stejný počet bodů a zachován zůstal status quo. Je mi líto, že jsme neudrželi stupně vítězů, ale byli jsme prostě pomalí. Soutěž se mi moc líbila, pěkné počasí, hodně diváků a super atmosféra. Mně by se jen líbilo, kdyby se jelo víc za dne, nebyli bychom tak utahaní. Ale bylo to stejné pro všechny."

Jaromír Tarabus (6. místo): "Je to ten výsledek, o které jsme se v závěru chtěli poprat, i když jsem tomu popravdě moc nevěřil. Trochu jsem počítal, že se můžeme dostat před Karla, ale na Tomáše to už byla přece jen větší ztráta. V cíli jsem si pocitově říkal, že by to s trochou štěstí mohlo vyjít i na Tomáše. Ale udělal jsem pár drobných chybiček, tak jsem si spíše myslel, že mi na Tomáše bude něco málo chybět. Závěr se nám nakonec povedl, spíše můžeme litovat dnešního rána, kdy jsme fabii trochu oškubali a ztratili hodně vteřin.“

Tomáš Pospíšilík (7. místo): "Závěr by hektický, bylo to těsné. Čekal jsem atak od Mirka Tarabuse a Karla Trojana, takže to byl hezký a dramatický závod. Raději jsme vezli dvě rezervy, ale hlavně jsme udělali malou chybičku v úplně poslední zatáčce, kde jsme byli delší a to bylo bohužel těch pár desetin. Rychlostní zkoušky s těmi šotolinovými úseky tu byly opět nádherné, užíval jsem si to, i když v první etapě jsme ztratili, ale byl to opravdu krásný závod."

Karel Trojan (8. místo): "Jsem maximálně spokojený. Podařilo se nám odstranit některé drobné problémy s autem a s výsledkem jsem určitě spokojený, i když mě mrzí některé zrušené zkoušky. Kdyby to bylo delší, tak ten výsledek mohl být lepší. Hustopeče se mi moc líbí, je to hodně těžká soutěž, ale je jiná než ty zbývající a to ji podle mě dělá krásnou."

Peter Gavlák (9. místo, 3. MSR): "Soutěž nám vyšla celkem dobře. Bojoval jsem s virózou i s nástrahami tratě, ale jeli jsme si svoje tempo. Chybí mi naježděné kilometry, ale s každými dalšími je to čím dál lepší a závěr soutěže už mi víc chutnal. O druhém dni mistrovství Slovenska se rozhodlo v poslední zkoušce, jsme spokojení, máme dobrou porci bodů. Pro nás je to dobrá výchoí pozice do druhé poloviny sezóny. Finance máme bohužel jen pro Slovensko, na českých tratích se letos ukážeme už asi jen v Praze."

Tomáš Růžička (10. místo): „Byl to můj první velký závod po dvou letech, třetí nebo čtvrtý po dlouhé pauze. Pro mě to bylo náročné, dva závodní dny jsem už dlouho neseděl. Nicméně závod byl pěkný, některé úseky technické, vyšlo počasí. Maličký problém byl v tom, že se bohužel rušily erzety, ale to se prostě nedalo nic dělat. Celkově tedy spokojenost, v cíli, celé auto, spolujezdec Jarda Novák má za sebou úspěšně 350. závod ve své kariéře. A jsem rád, že i s pěkným absolutním výsledkem.“

Jan Jelínek (11. místo, 1. tř. 3): “Měli jsme nakonec štěstí, že Martina Březika postihl defekt, tím se to vyřešilo. Prý byl trochu venku i Martin Šikl, tak to nakonec spadlo nám. Před poslední zkouškou jsme si řekli, že potom, co se tady událo, zrušené RZ, že pojedeme v klidu, nebudeme to řešit. Věděli jsme, že se k nám přibližují. Nechtěl jsem zbytečně tlačit na pilu, ale do poslední jsme dali celkem hodně a se štěstím nám to vyšlo. Jinak auto fungovalo celou soutěže na sto procent, moc spokojený jsem nebyl s pneumatikami, hodně to klouzalo. Ale to asi všem, souviselo to s místními podmínkami a asfalty.“

Martin Šikl (2. místo tř. 3): "Na poslední zkoušce jsme chtěli zatáhnout a zkusit přeskočit Honzu Jelínka. Na jednom horizontu jsme byli trochu rychlejší, v odbočení jsme skočili do pole a nechali jsme tam moc času. Zkoušel jsem to ještě dotáhnout, ale už to nevyšlo. Pak jsme ještě viděli stát chudáka Martina Březíka, smůla. Navíc se nám ještě přehřály gumy, přehřívalo se i auto a museli jsme pustit topení. Byl to boj, ale hezké svezení."

Jozef Béreš (1. místo tř. 3 MSR): "Na dnešní etapu jsem se hodně těšil ale nakonec se mi to nepovedlo podle představ. Auto od první ranní zkoušky nemělo výkon, nakonec jsme zjistili, že se nám přidřela palivová pumpa. Do další zkoušky už jsem nemohl ani nastartovat a nakonec jsem byl i rád za zrušení poslední zkoušky, protože bychom ji možná nedojeli. Čerpadlo jsme vyměnili, ale nebylo to úplně ono a navíc se asi díky té chudé směsi poškodilo turbo, takže nám chyběl výkon. Jsem ale rád, že jsme v cíli a se slušným výsledkem. Moc se mi líbily zdejší tratě, krásné ale hodně těžké. Je to náročné na rozpis, dnes bych ho napsal úplně jinak. Byla to ale výzva a opět jsme se něco naučili."

Jan Talaš (1. místo 2WD, 1. místo tř. 6): „Dnes ráno jsem se moc dobře necítil, dělal jsem hodně chyb, netrefoval jsem se do brzdných bodů, takže jsem se před druhou sekcí trochu uvolnil, popřemýšlel jsem nad tím, vyměnili jsme brzdové destičky a šli jsme do poslední sekce. Každá ze zkoušek byla důležitá, na závěrečné dlouhé zkoušce se mohlo stát cokoli. Na poslední jsem byl už na limitu, ke konci, asi čtyři kilometry do cíle, se nám propadl brzdový pedál, do konce jsme jeli s tímto handicapem. Jinak to byl pěkný závod, Hustopeče jsou krásná soutěž. Škoda rušení zkoušek, ale jinak vše fungovalo na výbornou.“

René Dohnal (2. místo 2WD, 2. místo tř. 6): „Po včerejšku byly rozdíly mezi námi docela malé. Ztratili jsme tam pět vteřin, když jsme se přetočili. Na krátkých vložkách byl problém to stahovat. Těšili jsme se, že se pořádně svezeme dneska, ale nejdelší RZ9 byla v prvním průjezdu zase zrušená, a na těch kratších to bylo mezi námi zase ve vteřinkách. Pak před poslední jsme byli sedm vteřin od prvního, mezi námi ještě Andrej, tak se to ještě pro nás, i přesto, že jsme přehřáli přední pneumatiky, zdárně promíchalo. Jsem nadšený, byl to krásný závod, bohužel přece jen do počtu ostrých kilometrů krátký.“

Andrej Barčák (3. místo 2WD, 3. místo tř. 6): „Hustopeče bereme po Krumlovu jako druhou nejtěžší soutěž, drželi jsme se všichni pohromadě, byl jsem moc rád, že jsme dokázali zase jet na špičce, proto velká spokojenost. Asi se rozhodlo v těch posledních testech, kde jsem byl trošičku svázaný faktem, že jsem boural z prvního místa na Krumlově. Dnes jsem si říkal, že pojedu více hlavou a závěr jsem trochu vypustil. Poslední dlouhá vložka určitě nebyla z naší strany na krev.“

Egon Smékal (1. místo MSR 2WD, 1. tř. 5): „Včera jsme přežili velký krizový moment, tak to bylo trochu se štěstím. Dojeli jsme do cíle, poškození vozu nebylo tak zásadní, že jsme dnes mohli pokračovat dál. Dnes to byl v rámci MSR zase souboj s Martinem Kysuckým, na české dvoukolky jsem nepomýšlel, ta ztráta po včerejšku byla moc velká, takže jsme si hlídali souboj o slovenské body. Nakonec v posledních dvou vložkách jsme mu trochu ujeli a zajistili si čtvrté letošní prvenství ve dvoukolkách v rámci MSR. Dále pokračujeme jen na Slovensku, určitě se doma znovu v MČR neobjevíme.“

Oficiální stránky AGROTEC PETRONAS rally jsou www.agrotecrally.cz, řada novinek je dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

 

 

 

AGROTEC PETRONAS rally Hustopeče, tiskový servis

PR

Fotky

Další články

Komentáře