Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 31. srpna 2015 (11:09) Pavel Jelínek

Tovární jezdec Jan Kopecký je králem barumky, počtvrté

Kopecký je králem barumky, ve Zlíně vyhrál počtvrté!

Tovární posádka Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5 týmu Škoda Motorsport zvítězila v 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a do Mistrovství České republiky v rally 2015. Třiatřicetiletý jezdec vyhrál zlínskou rally již počtvrté a zároveň oslavil třetí titul mistra České republiky.

Druhé místo obsadili obhájci prvenství Václav Pech, Petr Uhel na voze Mini John Cooper Works S2000, kteří ztratili na Kopeckého 27,2 vteřiny. Třetí skončila vedoucí posádka evropského šampionátu Kajetan Kajetanowicz, Jaroslaw Baran z Polska na voze Ford Fiesta R5 s odstupem 39,8 vteřiny na vítěze.

Letošní ročník zlínské rally měl zdařilý průběh, barumku sledovalo v tropickém počasí více než dvě stě tisíc nadšených fanoušků. Jen městský okruh navštívili přes čtyřicet tisíc fandů.

 
Letošní český suverén Kopecký zcela ovládl sobotní den, když vyhrál všech osm rychlostních zkoušek a získal více než půlminutový náskok. Pech držel krok s továrním jezdcem jen na začátku rally, Kopecký při druhém průjezdu erzet první etapy zatáhl, získal rozhodující náskok a po českých titulech z let 2004 a 2012 přidal třetí domácí zářez. Rodák z Ústí nad Orlicí vyhrál barumku pravidelně v lichých letech od roku 2009.

„Byl to pro nás skvělý víkend. Jsem rád, že se nám vše povedlo už od páteční kvalifikace. Jediný problém byl ve Slušovicích, kde jsme se ale zároveň dostali do vedení a už jsme ho nepustili. Velké poděkování patří týmu, který postavil silné a spolehlivé auto. Barumka je vyhlášená množstvím fandů a i letos bylo podél tratě obrovské množství fanoušků. Hned od prvního dne nás hlasitě povzbuzovali. Klobouk dolů, že se šli podívat na závody ve velkém horku místo toho, aby leželi u vody," řekl Jan Kopecký.

Vedení v evropském šampionátu navýšil Kajetan Kajetanowicz , jeho největší soupeř Craig Breen z Irska obsadil po skvělém finiši sedmé místo. Polský pilot útočil na Pechovu stříbrnou pozici, ale problémy s motorem jeho snahu zastavily. „Snažili jsme se udržet náskok a pozici, ale nebylo to snadné, protože obtížnost tratí je zde velmi vysoká.

Byl to krásný boj s ostatními posádkami. A i když jsme skončili třetí, bylo to krásné. Měli jsme problém při druhém průjezdu Trojákem, ale nebylo to nic strašného, byli jsme už skoro v cíli," pověděl Kajetan Kajetanowicz.

V nejlepší desítce absolutního pořadí skončilo hned šest českých zástupců. Kromě Kopeckého a Pecha byl mezi elitou pátý Pavel Valoušek, o příčku za ním skončil Jan Černý (oba Škoda Fabia S2000) a elitní desítku uzavírali Miroslav Jakeš (Citroën DS3 R5) a Jan Jelínek (Škoda Fabia S2000). Smůlu měl v závěru Antonín Tlusťák, který vinou defektu ztratil více než tři minuty a klesl z deváté příčky až na dvanácté místo.

V kategorii produkčních vozů vyhrál Dávid Botka (Mitsubishi Lancer EVO IX), druhý skončil zlínský jezdec Martin Březík (Mitsubishi Lancer EVO IX) a třetí se stejným časem Vojtěch Štajf (Subaru Impreza STi).

Mezi dvoukolkami byl nejrychlejší novopečený evropský mistr Emil Bergkvist ze Švédska (Opel Adam R2) před Ralfsem Sirmacisem z Lotyšska (Peugeot 208 R2), na bronzové pozici dojel Polák Aleks Zawada (Opel Adam R2). Vinou technického problému odstoupil ze čtvrté pozice v hodnocení ERC3 na závěrečné rychlostní zkoušce nejrychlejší Čech Ondřej Bisaha (Citroën DS3 R3T).

 Roman Ordelt
Konečné pořadí po 15. rychlostní zkoušce:
1. Kopecký, Dresler (CZE, Škoda Fabia R5) 2:12:17,7 hod
2. Pech, Uhel (CZE, Mini John Cooper Works S200) + 27,2 s
3. Kajetanowicz, Baran (POL, Ford Fiesta R5) + 39,8 s
4. Lukjaňuk, Arnautov (BLR/RUS, Ford Fiesta R5) + 1:10,7 min
5. Valoušek, Havelková (CZE, Škoda Fabia S2000) + 2:29,9 min
6. Černý, Černohorský (CZE, Škoda Fabia S2000) + 4:06,9 min
7. Breen, Martin (IRL/GBR, Peugeot 208 T16) + 4:24,9 min
8. Kobus, de Wild (NLD, Škoda Fabia R5) + 4:31,0 min
9. Jakeš, J. Novák (CZE, Škoda Fabia R5) + 5:46,1 min
10. Jelínek, Machů (CZE, Škoda Fabia S2000) + 6:40,9 min

11. Botka, Szeles (HUN, Mitsubishi Lancer EVO IX), 1. ERC2 + 7:55,4 min
16. Bergkvist, Sjöberg (SWE, Opel Adam R2), 1. místo ERC3 + 10:17,4 min

Vyhrané RZ: Kopecký – 9, Pech – 2, Lukjaňuk – 2, Breen – 1, Kajetanowicz – 1.
Ohlasy jezdců po dokončení Barum rally
Reakce jezdců po dokončení 2. etapy letošního ročníku Barum rally, která byla zakončena druhými průjezdy náročných zkoušek Semetín, Troják a Žlutava. Právě tyto obtížné tratě v kombinaci s velmi horkým počasím dostaly z jezdců maximum, protože ne každý se může pochlubit dokončením Barum rally.

 


Antonín Tlusťák (CZE, Škoda Fabia S2000), startovní číslo 15
„Měli jsme na Trojáku defekt, chtěl jsem si udržet pozici, ale to se bohužel nepodařilo. Semetín byl perfektní. Tam jsem se snažil zabrat, protože třeba vloni jsme tam jeli parádní čas."

Hermen Kobus (NLD, Škoda Fabia R5), startovní číslo 18
„Ani jsem nedoufal, že bych dokončil rally na takové pozici. Před soutěží jsem říkal, že první desítka by byla krásná, ale spíš nemožná. Rychlostní zkoušky jsou tady tak technické a tak náročné. Myslím, že jsme předvedli skvělou práci."

Jan Černý (CZE, Škoda Fabia S2000), startovní číslo 17
„Já myslím, že je to dobré. To co se od nás očekávalo v těchto posledních zkouškách, se povedlo, jsme v cíli na šesté pozici, v což jsme před závodem ani nedoufali. Všem, kteří mi pomáhali a podporovali, bych rád poděkoval."

Miroslav Jakeš (CZE, Citroën DS3 R5), startovní číslo 20
„Tyto poslední zkoušky byly dobré, časy byly taky v pořádku, neměli jsme se kam posunout, takže jsme prostě dojeli. Závod v pohodě, auto nám drželo, i když výsledek není nic moc. To se stává."

Pavel Valoušek (CZE, Škoda Fabia S2000), startovní číslo 10
„Byla to velice náročné. Nepamatuji si, kdy byla barumka tak těžká. I kvůli tomu horku a pořadí zkoušek. Nám se povedlo jet rychle a nedělat chyby, což bylo nejdůležitější. Jsme v první pětce a to je perfektní výsledek. Děkuji celému týmu a jsem moc rád. I Veronice (spolujezdkyni) patří velké díky, protože odvedla super práci."

Alexej Lukjaňuk (BLR, Ford Fiesta R5), startovní číslo 5
„Byl to perfektní den, odstartovali jsme opatrně a v druhých průjezdech jsme zvýšili tempo, a když už jsme měli jistotu, že máme správně sestavený rozpis, tak jsme získali sebevědomí a mohli jsme jet opravdu naplno."

Kajetan Kajetanowicz (POL, Ford Fiesta R5), startovní číslo 3
„Byla to fantastická rally. Před začátkem jsem něco takového ani neočekával. Samozřejmě bych byl radši, kdybych vyhrál, ale tato rally je velice specifická, jak už jsem několikrát zopakoval. Je nesmírně obtížné bojovat tady s místními jezdci, ale co se týká zahraničních jezdců, jsme tady nejlepší."

Václav Pech (CZE, Mini John Cooper Works S2000), startovní číslo 4
„Těžký závod, ale s parádním týmem a celkové druhé místo. Víc jsme už udělat nemohli. V poslední sekci jsme se snažili, aby nás nepřejdel Kajto."

Jan Kopecký (CZE, Škoda Fabia R5), startovní číslo 1
„Pro nás jako vítěze to bylo jen pozitivní. Vyhrál jsem počtvrté barumku a jsme mistry MMČR, takže spokojenost. Velké dík patří týmu, auto fungovalo skvěle a neměli jsme žádný problém."

Craig Breen (IRL, Peugeot 208 T16), startovní číslo 2
„Byl to dost špatný víkend, měli jsme smůlu na defekty, ale snažili jsme se předvést nejlepší výkon."

Jan Jelínek (CZE, Škoda Fabia S2000), startovní číslo 22
„Celý závod byl super, vyšlo počasí a to je důležité. Jelo se strašně rychle, ti kluci, kteří jsou vepředu, to je nasazení jako hrom. My jsme neměli žádný problém, desátá příčka absolutně je pro mě výborný výsledek."

Sepp Wiegand (DEU, Škoda Fabia S2000), startovní číslo 11
„Jsem rád, že po všech problémech jsme dorazili v jednom kuse. Rád bych poděkoval všem fanouškům za jejich podporu. Byl to nádherný, ale vyčerpávající víkend tady ve Zlíně."

Emil Bergkvist (SWE, Opel Adam R2), startovní číslo 27
„Bylo skvělé tady být a teď, když už to skončilo jsem rád. Byl to náročný víkend, protože jsme minulý týden jeli německou rally, takže to byla spousta práce v krátkém časovém období. S naším výsledkem jsme nadmíru spokojení."


Petr Dujka, Jakub Kudláč - BR
PR

Fotky

Další články