Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 16. ledna 2020 (21:20) Karel Lacina

Toni Elias pokračuje i letos v Superbike Moto America.

Legenda závodů silničních motocyklů na americkém kontinentě, tým Hammer, oznámil, že španělská superstar Toni Elias bude v jejich barvách startovat v letošním šampionátu Superbike Moto America v rámci programu M4 ECSTAR Suzuki. Bude to jeho již pátá sezona v této sérii, ve které patří k jedné z největších hvězd.

Začal zde závodit v roce 2016 s tehdy zbrusu novou Suzuki GSX R1000 a vyhrál hned tři závody, aby v sezoně následující už získal titul šampiona. Za dobu svého působení si už dokázal na své konto připsat 32 vítězství a patří mu čtvrtá příčka v historii AMA ,stejně jako další americké ikoně Miguelovi DuHamelovi.


Elias řekl - " Jsem tímto novým působištěm nadšený a velice rád něco buduji společně se Suzuki a týmem Hammer. Cílem je udržet stejnou výkonnost ,jako v předešlých sezonách, pokračovat ve vyhrávání závodů, získávání podií a bojovat o titul. Je před námi spousta práce, protože konkurence bude hodně silná, ale jsem velmi odhodlaný a jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost".

 


V letošním Moto America nebude chybět ani značka Ducati. Tým Celtic HSBK Racing oznámil, že nasadí nový stroj Ducati V4R.

Ředitel týmu a majitel společnosti HSBK Bobby Shek  k tomu řekl - " Od roku 2005 jsme lídry v oboru servisu italských motocyklů. Ducati byla vždy naše vášen a přispěla k našemu růstu za posledních 15 let. S Ducati jsme závodili již v roce 2012 a jsme nadšeni, že jsme zpět s naší srdcovou značkou. Také si uvědomujeme, že za jakýmkoliv velkým úspěchem stojí velký tým lidí, kterým bych rád poděkoval. že sen se stal realitou".


HSBK a Celtic Racing spojují své síly již druhou sezonu a samotný Celtic má bohatou závodní historii se značkou Ducati. Například v roce 2011 v jejich barvách jezdil účastník WSBK PJ Jacobsen. Tým má hlavní cíl titul a v součastnosti pracují na složení jezdecké sestavy, která jim k tomu pomůže.

 

Zdroj: Faceb
 

Další články

Komentáře