Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 21. ledna 2020 (22:39) Karel Lacina

Tokijský autosalon ve znamení novinek japonského SuperGT.

Poté, co v rámci tokijského autosalonu představila Honda svůj tým pro letošní Autobacs SuperGT, udělal stejný krok i Nissan. Čtyři speciály GT R pojedou s následujícími jezdeckými sestavami:
NDDP Racing with B-Max: Kohei Hirate/Katsumasa Chiyo


Team Impul: Daiki Sasaki/Kazuki Hiramine
Nismo: Tsugio Matsuda/Ronnie Quintarelli 
Kondo Racing: Mitsunori Takaboshi/Jann Mardenborough

 Znamená to, že Takaboshi a Mardenborough spolu pojedou již druhou sezonu a Matsuda s Quintarellim zůstávají hlavními postavami týmu Nismo. Nováčkem v kategorii GT500 se stává Kazuki Hiramine, jehož Nissan angažoval na základě jeho výsledků v GT300 u týmu Gainer.


První z nových Mercedesů CLK AMG GT3 EVO se objeví také v Japonsku a to díky týmu Goodsmile Racing Team Ukyo. Jeho barevné provedení bylo odhaleno taktéž v Tokyu a vedení týmu zveřejnilo jezdeckou dvojici, kterou tvoří Nobuteru Taniguchi a Tatasuya Kataoka. Jistě budou jedněmi z řady uchazečů o titul v GT300.

 


Další novinka byla k vidění na stánku Lotusu. Formace Cars Tokai Dream28, zde předváděla inovovaný Syntium Apple Evora GT300, se kterým pojede dvojnásobný šampion GT300 Masataka Yanagida společně s továrním pilotem Lotusu Hirokim Katohem.

 


Premiéru si v GT300 odbyde také Toyota GR Supra, která se poprvé ukázala na veřejnosti při testech ve Fuji, kde jezdila ještě v maskovacím zbarvení. V jejím kokpytu bude sedět z japonské F4 přicházející Kohta Kawaai, jehož doplnuje Hiroki Yoshida.

 


Její silnější sestra Supra GR GT500 se v polovině minulého týdne objevila na okruhu Fuji, kde dva exempláře této novinky absolvovaly soukromý test. Vozy ,se kterými pojedou týmy Zent Cerumo a Wako , patřily prvně jmenovaným a byl to vůbec první test nového vozu GT500. Toyota je navíc jediným týmem, který ještě nezveřejnil svoji jezdeckou sestavu.

 

 

Zdroj: Faceb
 

Další články

Komentáře