Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 5. března 2015 (23:50) Pavel Jelínek

Testy Fabie R5 úspěšně pokračují

Homologace závodního stroje Škoda Fabia R5 , nástupce skvěléhomodelu S 2000, Světovou motoristickou federací (FIA) se rychle blíží. A s ní i  ostrá premiéra nového speciálu.

Zmíněná homologace je naplánována již na polovinu letošního roku. „Nová Fabia R 5 má všechny předpoklady pro to, aby pokračovala v úspěšné historii značky ŠKODA v motoristickém sportu." řekl mimo jiné Jan Kopecký, který včera a dnes absolvoval další  testy novinky. Tentokrát se jezdilo na jihu Moravy. V úterý se pak na dohled Hustopeč objevil také Freddy Loix.

V souladu s předpisy FIA je nový soutěžní vůz vybaven turbomotorem o objemu 1,6 litru. „Je to velká radost, jet s úplně novým autem se silným turbomotorem. Samozřejmě musím přizpůsobit svůj jezdecký styl, protože je to přece jen změna oproti dvoulitrovému atmosférickému benzinovému motoru vozu Fabia Super 2000," řéká Jan Kopecký, který je již  velmi  zkušeným  soutěžákem, i když  začínal na okruzích. V obou disciplínách pak získal mnoho  úspěchů. V rallye pak je  společně s Pavlem Dresslerem mistrem Evropy a vloni zase společně kralovali v Číně a na  dalších zámořských tratích.

Fabia S2000 se nepochybně úžasně povedla a dál  po zásluze kraluje mnoha šampionátům v různých koutech Evropy i světa.
Věřme, že také nový speciál  R5 bude skvělý a povede se minimálně tak, jak se povedla Fabie S2000. 

„Předešlé dvě sezóny byly grandiózní. Vrcholem byl bezpochyby rok 2014, během něhož jsme mohli sbírat cenné zkušenosti na šotolině mezi Austrálií a Čínou," řekl mimo jiné Jan Kopecký, který se samozřejmě velmi těší na závodění s R5. Zatím se ale mnohé kolem  vozu  tají. Je ovšem možné a jistě by si to mnoho  diváků přálo, že by novinka mohla jet alespoň  část  českého šampionátu v rallye... Uvidíme během nejbližších pár měsíců.


Pavel Jelínek
MotorMIX

Fotky

Další články