Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 8. března 2015 (11:05) Pavel Jelínek

Tänak po koupeli v Mexické rallye pokračuje dál. S Titänakem.

Tänak po koupeli v Mexické rallye pokračuje dál. S Titänakem.

Estonský jezdec Ott Tänak předvedl hned v pátek na Mexické rallye  pořádně divoký kousek, když neudržel svůj ford na cestě a sjel do jezera. Po  krátké koupeli ale posádka vylezla na břeh a stejně tak se podařilo z vody vytáhnout i závodní speciál.

S navigátorem Raigem Mölderem se jezdci naštětí podařilo potápějící se auto velmi rychle opustit. 


"Když jste ve vodě, blízko hranice života a smrti, bojujete o život a ten boj vyhrajete, tak je to úžasný pocit," uvedl Tänak na oficiálním webu celého  světového šampionátu. Mimochodem, celé odpoutání posádky a opuštění vozu netrvalo ani deset sekund, jak je zřejmé i z videa, které jen na internetu vidělo hned po prvním  dni přes milión diváků a další  stovky miliónů pak mohli kousek obdivovat na různých televizních kanálech. A mimochodem, potopení auta přišlo již po 25 sekundách!!


"Rozepnul jsem si pás a okamžitě poté, co jsem otevřel dveře, se auto naplnilo vodou. Pak šlo dolů docela rychle," popisoval  dále Tänak a pokračoval. "I když jsem se dostal ven, zažíval jsem okamžiky strachu. Stále jsem měl zapojený interkom, který šel těžko odpojit, takže mě stahoval pod vodu. To byl hrozný pocit, ale naštěstí jsem měl dost sil a ten drát se mi podařilo odpojit. O pár sekund později bylo auto pryč." 

Navíc se to může zdát neuvěřitelné, ale auto bylo  vytaženo po desetihodinové koupeli, nicméně mechanici týmu M-Sport  během následující noci vyměnili většinu dílů a dokázali speciál opět zprovoznit, takže posádka může pokračovat.


Zajímavostí je, že vůz byl  pohotově překřtěn na"Titänak".

Pavel Jelínek
MotorMIX

Fotky

Další články