Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 25. června 2016 (17:19) Pavel Vrba

Stráž pod Ralskem poprvé hostila truck trial….

Ve dnech 25-26.6. 2016 probíhá na místní motokrosové dráze Luhov třetí závod v rámci Mistrovství ČR a Německa v Truck trialu 2016 s mezinárodní účastí z Německa, Polska a Slovenska.
Pro diváky je nachystáno 15 sekcí, ve kterých posádky soutěží v jednotlivých kategoriích, ale rovněž nabízejí divákům dovednosti řidičů těchto speciálně upravených nákladních vozidel, jezdících v terénu.
 
Já jsem tento závod navštívil v sobotu. Po příjezdu na místo konání, které bylo pro přijíždějící diváky řádně označeno a na samotném vjezdu byla ochotná pořadatelská služba, která předávala návštěvníkům informace, včetně informací k zaparkování vozidel.
Vyčleněné parkoviště se velmi brzo plnit přijíždějícími diváky, bez ohledu na počasí s vysokými teplotami.
Prostor posádek nabízel možnost prohlédnout si detaily jednotlivých závodních speciálů. Řada stánků s občerstvením se zásobami na celé dva dny poskytují občerstvení nejen posádkám, ale i návštěvníkům této akce.

Po provedení rozpravy a poučení posádek ředitelkou závodu paní Janou Fickertovou byla zahájena vlastní soutěž.
Jednotlivé posádky se od samého začátku pustily do souboje s nástrahami připraveného terénu za nekompromisního dozoru sportovních komisařů, kteří nekompromisně každou chybu odměňují trestními body.
O programu a zajímavých okamžicích jsou diváci informování díky ozvučení areálu.
Když jsem hledal nějaké informace o této disciplíně motoristického sportu, našel jsem vyjádření, které mě zaujalo:

Je to sport, který je o jezdeckém umění, o tom jak překonat zdánlivě nepřekonatelné. Na všech závodech se projíždí abnormálně těžký terén, někdy i uměle vytvořený. Není to o tom pouze zdolat prudký svah, je to o tom se v tomto terénu orientovat a projet stanovenou sekci a umístěné branky i za cenu, že nevíte, zda zákony o zemské přitažlivosti budou platit, nebo jej posunete o něco dál. Pokud to nevyjde, poperete se s těmito zákony příště znovu. Otázku, zda se v sekci, kde je plno bahna i vody „utopíte“, nebo úspěšně projedete, si většinou závodníci pokládají až po závodě. Pro toho, kdo projede, je to otázka zcela jasná, pro toho, kdo neprojede, je to výzva, jak takové náročné úseky pokořit příště. Protože hranice, o které si člověk myslí, že je nepřekonatelná, je ve skutečnosti mnohem, mnohem dál.
Nic pro slabé nátury.
Je to sport pro opravdu silné jedince.
                                                                                                                    

Čerpáno zde :

 

Co napsat na samotný závěr u akce, která stále pokračuje až do zítřejších 16 hodin?
Přestože jsem byl na této akci poprvé, zaujalo mě to obrovské nasazení posádek, to správné srdcařství. Stejně jako v jiných odvětvích motoristického sportu, je vše o financích, odříkání, podpory rodin a překonávání překážek.
A navíc, po dnešní dopolední zkušenosti smekám „pomyslný klobouk“ nejen před samotnými pořadateli, ale i posádkami, které bez ohledu na vyčerpávající vedro bojují o co nejlepší výkony, ale také o co nejlepší ukázku jejich řidičského umění přítomným divákům.
A tak pořadatelům a posádkám přeji nejen ať se akce podaří, ale také aby jim přálo počasí.
A příznivcům Truck trialu jen připomínám, že tato soutěž pokračuje i zítra.

 

Více fotografií z této akce naleznete zde :

Fotky

Další články

Komentáře