Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 7. listopadu 2019 (21:34) Karel Lacina

Start zimní části Asian LeMans Series se nezadržitelně blíží .

Start zimní části Asian LeMans Series se nezadržitelně blíží a po několika nových týmech, které se představí v kategorii GT avizoval svůj vstup do tohoto asijského šampionátu i zástupce v kategorii nejvyšší LMP2. 

Bude jím opět stáj ze země vycházejícího slunce K2 Uchino Racing Team, který vznikl spojením dvou sestav. Do společné spolupráce se pustil K2 RD Racing, který v roce 2018 s Mercedesem CLK AMG opanoval kategorii GT300 v SuperGT, společně s Uchino Racing. Nově vytvořený tým nasazuje prototyp Oreca 07 s Haruki Kurosawou a Shaunem Thongem. 

Hlavním cílem je jako první japonský zástupce získat titul a hlavně vysloužit si od pořadatelů 24h LeMans pozvánku na start v následujícím roce jako první japonský LMP2 účastník. K2 Uchino Racing se tak připojuje již k avizovaným JLOC a DStation a čeká nás ročník nejvíce poznamenaný SuperGT.

 

Blízko už je i Grand Prix v ulicích Macaa a poté co už se nám představily jak Mercedesy tak Porsche, tentokrát svůj nový kabát ukázalo i Audi. Vlajku se čtyřmi spojenými kruhy ponese tým HCB Rutronik Racing, špičková německá ekipa ověnčená vavříny z ADAC GT Masters. 

Pilotem bude 23letý Kelvin van der Linde z Jižní Afriky mající na svém kontě jak starty ve vytrvalostních závodech tak i v šampionát IMSA, Intercontinental GT Challenge a dokonce i v brazilských Stockcar.

 

Další články

Komentáře