Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 14. října 2019 (09:55) Pavel Jelínek

Společnost Dyson přijala velmi obtížné rozhodnutí a uzavřela svůj automobilový projekt.

Email zaslaný všem zaměstnancům Dysonu po celém světě, kde Sir Dyson říká:

Drazí kolegové,

Tým automobilové divize vyvinul fantastické auto, byli ve svém přístupu geniální, a přitom zůstali věrní naší filozofii. Přestože jsme se během vývojového procesu velmi snažili, nenalezli jsme bohužel způsob, jak automobil učinit komerčně životaschopným. Usilovně jsme se snažili najít kupce projektu, ale toho se nám doteď nepodařilo najít. Chtěl jsem, abyste slyšeli přímo ode mě, že rada společnosti Dyson proto přijala velmi obtížné rozhodnutí, a to návrh na uzavření našeho automobilového projektu.

Nejedná se o selhání produktu nebo selhání týmu. Pro náš tým bude tato zpráva těžko stravitelná. Jejich úspěchy byly obrovské – vzhledem k složitosti projektu. Velmi rychle pracujeme na tom, abychom v Dysonu našli alternativní role pro co nejvíce týmů a máme dostatek volných pracovních míst, abychom mohli většinu lidí umístit do dalších projektů.

Pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí najít alternativní role v naší společnosti – budeme je spravedlivě a s respektem, který si zaslouží, podporovat. Je to velmi náročné období pro naše kolegy a vážím si vašeho porozumění a citlivosti, kterou věnujete našim kolegům.

Dyson bude pokračovat ve svém investičním programu ve výši 2,5 miliardy GBP do nových technologií a bude růst v Dysonském institutu techniky a technologie. Budeme pokračovat v expanzi v Malmesbury, Hullavingtonu, Singapuru a dalších globálních lokalitách.

Novým úkolem, na který se chceme zaměřit je výroba pevných baterií a dalších základních technologií, které jsme identifikovali. Těmi jsou snímací technologie, systémy vidění, robotika, strojové učení a umělá inteligence, které nám nabízejí významné příležitosti, a které musíme chytit oběma rukama. Stručně řečeno, naše investiční chuť je stále stejná a budeme i nadále prohlubovat své kořeny ve Velké Británii a Singapuru.

 

Od prvního dne jsme riskovali a odvážili jsme se napadnout status quo novými produkty a technologiemi. Takový přístup vede k pokroku, ale nikdy to nebyla snadná cesta – cesta k úspěchu totiž není nikdy lineární. Toto není první projekt, který změnil směr a nebude ani poslední.

Z budoucnosti společnosti Dyson jsem stejně nadšený, jako vždycky; naše ambice nebyly nikdy vyšší, naše schopnost investovat nikdy nebyla větší a tým nikdy nebyl silnější.

Těším se na naše společné budoucí dobrodružství.

 

Sir James Dyson


PR

ilustrační foto

Další články

Komentáře