Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 9. ledna 2017 (14:46) Pavel Jelínek

Specialista na přepravu a logistiku se přestěhoval

HELICAR a.s. nově v Měšicích u Prahy

5. ledna, Praha – Společnost HELICAR a.s., specialista na přepravu a logistiku vozidel a logistiku a distribuci domácích spotřebičů, významný člen logistické skupiny L7 Group a.s., se přestěhoval z Liberce do nových prostor v logistickém areálu Q Park v Měšicích u Prahy. Společnost tak dále posiluje své postavení mezi českými i evropskými logistickými společnostmi.

Společnost HELICAR a.s. se specializuje na přepravu a logistiku vozidel již od roku 1999. Před dvěma lety rozšířila nabídku svých služeb i na logistiku a distribuci domácích spotřebičů a na začátku roku 2016 se společnost stala součástí logistické skupiny L7 Group a.s. Původně liberecká společnost se na podzim 2016 po 17 letech přestěhovala do nových prostor v Měšicích u Prahy. „V posledních dvou letech prošla naše společnost významnými změnami. Došlo k prohloubení vzájemné spolupráce s našimi dlouholetými obchodními partnery a vznikla nová skupinová struktura, díky níž budeme moci nabízet našim zákazníkům ještě lepší a komplexnější služby.

Směřujeme tak k našemu cíli stát se jedním z nejvýznamnějších hráčů v našem oboru na domácí i mezinárodní scéně. Neusilujeme o to být největší, chceme však být jedněmi z nejlepších,“ říká ke změnám Vít Hrabánek, generální ředitel a předseda představenstva HELICAR a.s. a předseda představenstva L7 Group a.s.

Rozvoji pomůže i přestěhování k Praze

Součástí strategických změn je již zmíněné přestěhování administrativního centra a zázemí společnosti z Liberce do Měšic u Prahy. V logistickém areálu Q Park Měšice má Helicar kanceláře, parkovací a skladovací prostory v těsném sousedství zcela nového a špičkově vybaveného servisního střediska Master Truck s.r.o., který zajišťuje servis a opravy autopřepravníků, tahačů a dalších vozidel nejen pro společnost Helicar. „Sestěhování do společných prostor, navíc na okraji hlavního města, s dostatečnou kapacitou skladových prostor a s napojením na páteřní silniční komunikace, to všechno povede k tomu, že naše služby budou ještě dostupnější, efektivnější a v mnoha směrech kvalitnější než doposud,“ dodává Vít Hrabánek.

 

O společnosti:

HELICAR a.s. patří k významným logistickým společnostem na českém i evropském trhu. Společnost se dlouhodobě specializuje na přepravu a logistiku různých druhů vozidel a od roku 2014 i na logistiku a distribuci domácích spotřebičů. Společnost byla založena v roce 1999 a v současnosti zahrnuje vozová flotila přes 90 autopřepravníků, tahačů a souprav primárně značek Volvo, Mercedes a Scania.

V roce 2015 došlo k masivní obnově vozového parku, po které průměrné stáří tahačů kleslo pod 5 let. Drtivá většina vozů flotily splňuje emisní normy EURO5 a výše. Flotila osobních služebních vozidel je z cca 90 % tvořena vozidly na CNG. V roce 2016 se společnost stala významným členem logistické skupiny L7 Group a přestěhovala se do zbrusu nového administrativního a technického zázemí v Měšicích u Prahy.

Zároveň došlo k rozšíření nabídky logistických služeb s přidanou hodnotou pro zákazníky společnosti a těsnějšímu propojení s nově vybudovaným servisním střediskem Master Truck s.r.o.

 

PR

Další články

Komentáře