Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 6. června 2019 (17:58) Pavel Jelínek

Soutěžák Jan Černý prohnal na italském okruhu Imola lambo a jeho 630 koní!

Jan Černý prohnal na italském okruhu 630 koní! Úžasné, jen těžko hledal slova 
 

Český rallyový jezdec Jan Černý ze stáje MOGUL AUTO ŠÍDLO Škoda team přesedlal uprostřed tohoto týdne na jeden den do hodně odlišného vozu. Díky skvělé příležitosti totiž mohl vyrazit na legendární italský okruh, kde se mu do rukou dostal pořádný dravec: Lamborghini Huracan Supertrofeo! Fanoušci se na jeho sociálních sítích dočkají během čtvrtečního dne i atraktivního on boardu, tedy záběrů přímo z kabiny.  
 

Černý si ještě před závěrečnými přípravami na čtvrtý letošní podnik v rámci českého mistrovství v rally, zaletěl uprostřed týdne do italské Imole. Na místním světoznámém okruhu se mu dostala nevšední příležitost, a to prohnat na už tak rychlém okruhu více jak 600 koní ukrývající se pod kapotou Lamborghini Huracan Supertrofeo.

„Byl to neskutečný zážitek, jelikož jsem nikdy nic takového ještě neřídil. Je to opravdu o hodně jiné, než v rallyovém autě. Moc děkuji všem, kteří mi toto fantastické svezení pomohli zrealizovat,“ neskrýval obrovské nadšení Černý jen chvíli po tom, co za středeční den obkroužil na skoro dvacítku pětikilometrových okruhů.
 

Díky tomu, že Černý mohl usednout do legendárního italského vozu, dostal se hodně zkušený automobilový závodník i tak v podstatě to zcela jiného světa a každý odjetý metr si proto neskutečně užíval. „I když jsem měl trochu problémy se do auta kvůli mé výšce vejít,“ dodává zároveň jedním dechem s úsměvem a pak už pokračuje s dalšími pocity: „Na cílové rovince letíte rychlostí okolo 270 kilometrů za hodinu, to je také obrovský zážitek a změna oproti rally.

 

Auto je krásné jak na pohled, tak také zpracováním uvnitř. O jízdních vlastnostech se pak dále už vůbec zmiňovat nemusím, protože to je opravdu nepopsatelné, když si do takového vozu usednete. Co mně dělalo při takové rychlosti zpočátku problémy, byla kontrola trakce a ABS. I na tohle jsem si ale rychle zvykl.“ 

Otázku dalšího podobného svezení třeba opět v Supertrofeu nechává Černý mile rád otevřenou. „Uvidíme, určitě bych za podobnou další příležitost byl nesmírně rád.

Časy v porovnání s ostatními byly dobré, což mě také velice potěšilo. Celkově to pro mě je opravdu nezapomenutelný zážitek,“ dodává. Po návratu do Česka ho čeká společně s navigátorem Petrem Černohorským a celým týmem ze začátku příštího týdne testování a ladění už svého rallyového speciálu Fabie R5. Příští pátek a sobotu se totiž bude v rámci MČR závodit o další důležité body na 15. AGROTEC Petronas rally Hustopeče! 

 

PR

Další články

Komentáře