Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 16. října 2017 (13:42) Pavel Jelínek

Soutěž o knihu Hrdinové formule 1!

Již za pár dní vyjde kniha Hrdinové formule 1, jejímž autorem je mimochodem náš kolega Roman Klemm.

Knižka bude od příštího týdne na trhu. Ale čtenáři MotorMIXu si o ni právě nyní mohou  případně také zasoutěžit.
 
Otázka bude jediná a to následující: Pište nám emailem na adresu  soutez @ motormix.cz  pripadne motormix @ email.cz. ( bez mezer)

 


 
Jmenuje rok, místo a značku vozu první účasti tří hrdinů knihy (Graham Hill, Jody Scheckter, Nelson Piquet) v mistrovství světa Formule 1. Možnosti jsou následující :

a)
- Graham Hill =     1958, Monako, Lotus
- Jody Scheckter =  1972, Watkins Glen, McLaren
- Nelson Piquet =   1978, Hockenheim, Ensign

b).
- Graham Hill =     1958, Monako,  McLaren
- Jody Scheckter =  1972, Watkins Glen, Lotus
- Nelson Piquet =   1978, Hockenheim, Ensign

c).
- Graham Hill =     1968, Monako, Lotus
- Jody Scheckter =  1976, Watkins Glen, McLaren
- Nelson Piquet =   1979, Hockenheim, Ensign

 

Knihu si můžete také  snadno objednat na e-shopu  www.albatrosmedia.cz.


Uzávěrka  naší soutěže je 11. listopadu 2017.


Do hlavičky emailu uvádějte Soutěž  kniha F1 a za  svoji odpověď pak také jméno a  adresu.

 

dole foto z archivu autora

 

 
Úvodni text o knize a autorovi:
 
Kniha „Hrdinové Formule 1“ přiblíží čtenáři neobyčejně detailním a poutavým způsobem příběhy tří výjimečných osobností automobilového sportu: jediného pilota, který dokázal vyhrát jak titul mistra světa Formule 1, tak i Indianapolis 500 a 24h v Le Mans, Grahama Hilla, krotitele legendární "šestikolky" a na dlouhá dvě desetiletí posledního šampiona Scuderie Ferrari, Jodyho Schecktera a prvního mistra světa éry přeplňovaných monster Nelsona Piqueta.

Životopisy obsahující mnohá doposud neznámá fakta kolem těchto závodníků jsou doplněny kratšími portréty třiceti dalších osobností s velkým vlivem na vývoj našich hrdinů.
Čtenář se autentickým způsobem mimo jiné seznámí s tím, jak se nezaměstnaný Londýňan Hill stal idolem desetitisíců krajanů, jak se talentovaný a uzavřený exot z jihu Afriky, Scheckter prodral mezi světovou elitu a jak cílevědomý Piquet třikrát dobyl titulu mistra světa Formule 1.

Díky tomu, že na sebe portréty těchto velikánů časově navazují, vykresluje kniha zároveň vývoj automobilového sportu a Formule 1 od poloviny padesátých let až do dnešní moderní éry. 
 
O autorovi:
Roman Klemm (1966), rodák z Duchcova, od roku 1981 žije v Německé spolkové republice.  Od konce osmdesátých let aktivně závodil (mimo jiné s Michaelem Schumacherem, Takumem Satoem, Zsoltem Baumgartnerem, Tomášem Engem, Adrianem Sutilem, Romainem Grosjeanem, Robertem Lechnerem a Rahel Freyovou), roku 2007 obsadil 3. místo v rakouském mistrovství Formule  Ford 1800 a v roce 2001 zvítězil v závodě na Salzburgringu. Historik Formule 1, fotograf, autor pěti knih s motoristickou tématikou (Osobnosti a události Formule 1, Před branami Formule 1 – kompletní historie F3000, Autodromy 2005/2006, Velikáni Formule 1), přispívá do odborných časopisů a webů. Včetně MotorMIXu.

O automobilový sport se zajímá více než 40 let. Závody navštěvuje od začátku sedmdesátých let v Mostě a svou první velkou cenu  F1 zažil v Rakousku roku 1983. Každý rok se účastní desítek motoristických akcí po celé Evropě, které slovem a obrazem dokumentuje. Patří mezi přední žurnalisty v německém, čínském a českém jazyce.

Dole obrázky autora s Piquetem, Forghierim a Massem, kteří mu při rozhovorech poskytli informace.

Fotky

Další články

Komentáře