Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 23. září 2015 (21:56) Pavel Jelínek

Souboj Erdélyi vs. Skalický vyzněl lépe pro jezdce týmu Duck Racing

Souboj Erdélyi vs. Skalický vyzněl lépe pro jezdce týmu Duck Racing
Podobně jako se rozhodovalo o celkovém vítězi sezóny 2015, byl před posledním závodem ve hře také zisk prvního místa ve třídě -3.5. Lepší výchozí pozici měl se 143 body Tomáš Erdélyi a pokud chtěl Daniel Skalický vyhrát, musel v nedělním závodě smazat šesti bodovou ztrátu.

Na vítězství mohl při určité shodě okolností pomýšlet i druhý jezdec týmu Duck Racing Petr Kačírek, v jehož prospěch by však hovořila pouze ta situace, kdy by závod nedokončil ani jeden z jeho soupeřů.
Kvalifikace určila pro startovní rošt pořadí Skalický, Kačírek a Erdélyi a stejné pořadí bylo i po průjezdu první zatáčkou. Za této situace by se vítězem stal Daniel Skalický, na jehož kontě by po protnutí cílové čáry byly na konci závodu dva body navíc.

Tomáš Erdélyi však předvedl, jak se bojuje o vítězství, když se po dvou kolech dokázal dostat před Petra Kačírka na místo druhé. V tu chvíli se vahadlo přiklonilo na stranu slovenského jezdce. Nastalá situace vydržela až do předposledního dvanáctého kola, kdy se v nájezdu na stadion podařilo Kačírkovi vrátit Erdelyimu jeho předjetí a definitivně tak rozhodnul o triumfu svého týmového partnera.

"Trochu mě to mrzí. Chtěl jsem vítězství jak v Zóně, tak i v Esetu. Chybělo málo. Rád bych ale řekl, že Petr Kačírek jel velice dobře. Ani na moment se nevzdal a bojoval až do úplného konce, což se mu nakonec také vyplatilo," řekl Tomáš Erdelyi po skončení závodu.


PR

Fotky

Další články