Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 13. března 2019 (21:38) Pavel Jelínek

Slovenský šampionát zahájí premiérově Valašská rally ValMez .

Mistrovství Slovenska zahájí Valašská rally v Česku

Slovenský šampionát v rally zahájí premiérově 38. Kowax Valašská rally ValMez s centrem ve Valašském Meziříčí na území České republiky. Ta se uskuteční v termínu 29. – 31. března 2019. V rámci slovenského šampionátu bude každá etapa valašky započítávána samostatně, účastníci Mistrovství Slovenska tak absolvují dva samostatné podniky. Vedle soudobých vozů se valaška započítá i do Mistrovství Slovenska v rally historických automobilů. Slovenským spoluorganizátorem se stal AOS klub Poprad, který už několik let zdárně pořádá Rallye Tatry. A právě tatranská rally je partnerskou soutěží Valašské rally.

 

Letošní ročník Valašské Rally Valmez má na programu v pátek 29. března dopoledne administrativní a technické přejímky v prostorách Autocentra Lukáš ve Valašském Meziříčí-Bynině, od 11 hodin proběhne shakedown v prostorách polygonu Tatra v Kopřivnici. Slavnostní start se uskuteční na valašskomeziříčském náměstí v 17 hodin. V páteční večer je programu úvodní divácká okruhová speciálka RZ ValMez – městská.

V sobotu 30. března se pojede včetně pátečního prologu celkem 99 ostrých kilometrů během osmi rychlostních zkoušek na úsecích ValMez – městská, Fulnek, Odry, Lešná a Tatra I. V neděli 31. března na posádky čeká porce zbývajících 65 ostrých kilometrů na dalších šesti rychlostních zkouškách s názvy Bystřička, Juřinka a Tatra II.

První posádky se objeví v cíli poslední březnovou neděli na náměstí ve Valašském Meziříčí v 15:19 hodin. Za sebou budou mít 561 km dlouhou trať a 14 rychlostních zkoušek v celkové délce 164 km. Vedle Valašského Meziříčí bude rallyové dění soustředěno do Kopřivnice. V tomto městě na testovacím polygonu společnosti Tatra bude umístěn opět rozlehlý servisní areál, ale také prostory uzavřeného parkoviště.

 

Všechny potřebné informace k Valašské rally jsou zveřejněné ve zvláštních ustanoveních, které jsou umístěny na oficiální stránce www.valasskarally.cz. Na stránce www.sams-asn.sk/prihlaska je spuštěné přihlašování pro všechny posádky se slovenskou licencí.

Jako první se přihlásila posádka bratří Lukáše a Júliuse Lapdavských v barvách Subaru Rally Team Komárna s vozem Subaru Impreza WRX STi. Uzávěrka přihlášek proběhne o nedělní půlnoci 17. března.

Další zpravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou postupně na oficiální webové stránce www.rallyetatry.sk, která dostane od začátku dubna novou grafickou podobu a na facebookovém profilu tatranské rally.

 

 

46. Rallye Tatry 2019

PR

Fotky

Další články

Komentáře