Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 25. března 2016 (21:24) Rostislav Bajko

Sleeper no.1.

 

Zažíváme to na silnicích každodenně. Ve zpětném zrcátku pozorujete dotírajícího řidiče v nenápadném, často i starším autě, od kterého dle vzhledu žádné velké výkony nečekáte. A už vůbec by vás nenapadlo, že by se vás takový odvážlivec mohl pokusit předjet.

A hle, neznámý pronásledovatel podřadí, sešlápne plynový pedál až k podlaze a během několika vteřin se vám ztrácí z dohledu. Auto, které se na první pohled tváří jako neviňátko ze sériové výkony, a přitom uvnitř skrývá našlapané vnitřnosti a duši ďábla, nazýváme v automobilové branži označením sleeper, tedy spáč. Výběr pojmu asi netřeba dále rozepisovat. Ale kdo je největší sleeper na světě?

Se vším respektem ke konkurentům za něj můžeme považovat tento VW Golf MK I. Důvod? Pod kapotou unikátního jedničkového Golfu se ukrývá čtyřválcový benzínový dvoulitr, který úzce spolupracuje s masivním turbodmychadlem Garrett. 16ventilový motor si skvěle rozumí se 6stupňovou převodovkou a technologií 4Motion, tedy pohonu všech čtyř kol.


Jak vám již nejspíše došlo, na tomto speciálním VW Golf MK I téměř nic nevypadá tak, jak to v reálu skutečně je. Vůz váží 1080 kg, pod kapotou se mu skrývá 1152 koní a velice podobný je i točivý moment, jehož maximální hodnota činí 1072 Nm!

Z 0 na 100 km/h zrychlí nadupaný Golf za neuvěřitelné 2,6 sekundy, ze 100 na 200 km/h pak stejně blesku rychle – za 3,28 sekundy!

 zdroj web4men

 

 

 

Další články

Komentáře