Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 3. listopadu 2017 (18:32) Pavel Jelínek

Skončí opravdu Peugeot s Dakarem ??

Tým Peugeot  se sice velmi a velmi pilně připravuje na  další Dakar, nicméně na druhou stranu se proslýchá a bylodokonce oznámeno, že by Peugeot  měl  brzy s  starty na Dakaru  skončit. Myslí to v Peugeotu  vážně nebo ne ?


Ještě před oficálním zveřejněním podrobností o trase 40. ročníku legendární vytrvalostní soutěže, kerá se v posledních letech jezdí na americkém kontinentu, totiž tovární tým Peugeot oznámil, že to bude jeho poslední dakarská účast. Týmu totiž  poněkud nevyhovují nová pravidla a ostatně chybí zřejmě i peníze ma  extrémně nákladnou  účast na akci. 

Nicméně přípravy Peugeotů na Dakar 2041 vrcholí  a v poslední oficální zprávě se o nějakém konci vůbec nehovoří. ( až  na náznak připomínek ke změně předpisů,...) Navíc byl připraven zcela nový závodní speciál. Viz ZDE.

 

 

Tým Peugeot Total dokončil poslední přípravný test, „Dream team“ je připraven na Dakar 2018

Na start se v novém závodním voze Peugeot 3008DKR Maxi postaví posádky ve složení Stéphane Peterhansel / Jean Paul Cottret, Sébastien Loeb / Daniel Elena, Carlos Sainz / Lucas Cruz a Cyril Despres / David Castera. V lednu  na posádky čeká 10 000 kilometrů na velmi obtížné trati vedoucí přes Peru, Bolívii a Argentinu. Na programu je 15 etap a nejrůznější terén zahrnující písečné duny, horské andské průsmyky i pouště, k tomu se připojí i nástrahy extrémního počasí. 

Zatímco složení týmu Peugeot Total zůstává pro Dakar 2018 nezměněno, závodní vozy prošly velkými změnami, jejichž cílem bylo optimalizovat výkonnost. Technický tým divize Peugeot Sport zapracoval na tom, aby byl Peugeot 3008DKR Maxi s ohledem na výzvu, která před ním stojí, co nejspolehlivější. Nejviditelnější změna se týká rozchodu, který byl pro větší stabilitu rozšířen o 20 cm. Došlo ke zlepšení odpružení, aby se vůz snadněji řídil.

Všichni jezdci i spolujezdci se aktivně podíleli na testovacím programu, díky němuž najel vůz Peugeot 3008DKR Maxi v letošním roce v Maroku, Portugalsku a ve Francii více než 18 000 kilometrů.


Fotky

Další články

Komentáře