Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 21. dubna 2017 (10:40) Pavel Jelínek

ŠKODA chce o víkendu na Šumavě pokračovat ve vítězné sérii.

Rally Šumava Klatovy: ŠKODA chce pokračovat ve vítězné sérii
› Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler je s vozem ŠKODA FABIA R5 favoritem letošního ročníku Rally Šumava Klatovy
› Pozoruhodná vítězná série: ŠKODA letos nebyla poražena v žádné ze soutěží, kde startoval tovární tým
› ŠKODA vede mistrovství světa (WRC 2) i Mistrovství České republiky

Mladá Boleslav, 21. dubna 2017 – ŠKODA Motorsport stále zůstává na začátku sezóny 2017 neporažena. Vždy, když se zeleno-bílá ŠKODA FABIA R5 postavila na start, se jeden z továrních pilotů, Andreas Mikkelsen (NOR), Pontus Tidemand (SWE) nebo Jan Kopecký (CZE), na konci postavili na nejvyšší příčku stupňů vítězů.

Zatímco Mikkelsen a Tidemand mají po dvou vítězstvích stejný počet bodů a jsou na první příčce celkového hodnocení
(kategorie WRC 2), Jan Kopecký vede český šampionát (MČR) díky prvnímu místu v úvodním podniku sezóny. Tento víkend (21. - 22. dubna 2017) bude chtít vedoucí muž celkového pořadí na Rally Šumava Klatovy na svůj úspěch navázat.

V minulém roce slavil tým ŠKODA Motorsport s Janem Kopeckým/Pavlem Dreslerem (CZE/CZE) před Pontusem Tidemandem/Jonasem Anderssonenm (SWE/SWE) v západních Čechách na Rally Šumava Klatovy suverénní dvojité vítězství. Letos se bude ŠKODA Motorsport snažit na tento úspěch navázat. Zatímco Tidemand/Andersson se již bude připravovat na Rally Argentina, která se koná příští týden, duo Kopecký/Dresler se za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 vydá na asfalt domácí soutěže.

 

Před dvěma týdny na Korsické rally Jan Kopecký špičkovými výkony s dvojicí nejlepších časů dokázal, že patří k nejrychlejším pilotům na asfaltovém povrchu. V umístění na čelních pozicích na středomořském ostrově českému mistru republiky zabránila pouze velká smůla.

Rally Šumava Klatovy odstartuje v pátek 21. dubna v 16.35 a jejích 166 kilometrů bude rozděleno na 14 rychlostních zkoušek. V sobotu 22. dubna v 19 hodin bude znám vítěz soutěže. Kromě továrně nasazených vozů ŠKODA FABIA R5 s Janem Kopeckým za volantem se soutěže zúčastní také další vozy ŠKODA FABIA, zapsané do různých kategorií.


Kalendář Mistrovství České republiky (MČR) v rally 2017:
Soutěž Datum

Valašská Rally 25.03.–26.03.2017
Rally Šumava Klatovy 21.04.–22.04.2017
Rally Český Krumlov 19.05.–20.05.2017
Rally Hustopeče 16.06.–17.06.2017
Rally Bohemia 01.07.–02.07.2017
Barum Czech Rally Zlín 25.08.–27.08.2017
Rally Příbram 06.10.–08.10.2017

 


ŠKODA Motorsport:
ŠKODA je v motoristickém sportu úspěšná už od roku 1901. Ať už na okruzích, nebo při automobilových soutěžích – ŠKODA slavila vítězství a zisky titulů na celém světě. Vrcholnými okamžiky v historii značky byl první zisk titulu ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) v roce 2016, jakož i několik vítězství ve FIA Mistrovství Evropy (ERC), ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství (APRC) a v Intercontinental Rally Challenge (IRC), nebo vítězství v Mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981.

ŠKODA několikrát triumfovala i na nejslavnější a nejstarší rally na světě. Na Rally Monte Carlo, která se pravidelně koná od roku 1911, si ŠKODA několikrát dojela pro vítězství ve své třídě.

Rok 2016 tak byl jedním z nejúspěšnějších v historii ŠKODA Motorsport. Ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) získala dvojice Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN/FIN) poprvé titul. Vůz ŠKODA FABIA R5 vyhrál na mistrovství světa celkem deset soutěží ve třídě WRC2. Piloti značky ŠKODA Gustavo Saba (PRY) a Gaurav Gill (IND) vyhráli s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 také kontinentální mistrovství v Jižní Americe a v asijsko-pacifickém prostoru. Násir Al-Attíja (QAT) triumfoval v Middle East Rally Championship (MERC), a k tomu získal vůz deset národních titulů.

Vůz s pohonem všech kol, vybavený nejnovější technikou, byl mezinárodní automobilovou federací FIA homologován 1. dubna 2015. Nový soutěžní vůz ŠKODA FABIA R5 úspěšně pokračuje v hrdé sportovní tradici značky ŠKODA. Jeho předchůdce, FABIA SUPER 2000, získala na celém světě celkem 50 národních a mezinárodních titulů.

V roce 2017 nastoupí tovární posádky Pontus Tidemand/Jonas Andersson (SWE/SWE) a Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZE/CZE) do vybraných soutěží FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Kromě toho bude dvojice Kopecký/Dresler po dvou titulech za sebou opět bojovat o první místo v českém mistrovství v rally (MČR).

 

 


ŠKODA AUTO
› je jednou z nejstarších automobilek na světě. Společnost založená v roce 1895, v období počátků automobilu, dodnes sídlí v Mladé Boleslavi,
› má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI, KODIAQ a SUPERB,
› v roce 2016 dodala zákazníkům celosvětově více než 1 milion vozů,
› od roku 1991 patří koncernu Volkswagen, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců. ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky,
› provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery,
› zaměstnává celosvětově více než 30 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

PR

 

 

Fotky

Další články

Komentáře