Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 22. května 2020 (18:29) Karel Lacina

Seriál BritishGT zná svůj nový jízdní řád pro letošní sezonu

Revidovaný kalendář pro letošní rok už zná i seriál BritishGT. O mistrovský titul se bude nakonec bojovat v rámci šesti závodních víkendů, které v důsledku snížení nákladů a cestování všechny proběhnou na britských ostrovech. 


Organizátoři potvrdili, že rozložení závodů bude pět sprintů a čtyři endurance, přičemž původně zamýšlených 15 hodin závodního času zůstává nezměněno. Svoji tradiční pozici zahajovacího podniku si ponechává Oulton Park 1. srpna, ale skoro o čtyři měsíce později, než bylo původně plánováno.

Takto pozdě se zde British GT objevilo naposledy v roce 2002. Poté přijde na řadu první ze dvou zastávek v Doningtonu, kde se pojede jeden hodinový sprint a jedna vytrvalostní dvouhodinovka, aby se o čtrnáct dní později vše přesunulo do Brands Hatch, kterému zůstává původní termín, stejně jako původně plánovaný závod endurance.

 

 

 


Poté přijde zpátky na řadu Donington, jenž měl být původně finálem sezony, a kde se pojede oproti plánovaným dvěma hodinám hned tři. Bohužel nebylo možné zabránit kolizi s novým termínem 24h LeMans, takže několik jezdců, stejně jako týmů , bude muset britský start oželet. Pak už čekají dva sprinty v Snettertonu a nové finále na Silverstone na tři hodiny začátkem listopadu.


Zatím ještě nebylo přesně určeno za jakých scénářů závody proběhnou a do jaké míry bude omezena účast veřejnosti, stejně jako personálu. Jako podpůrné série pojedou i letos BRDC British F3, Porsche Sprint Challenge GB, Clio Cup UK a Ginetta G40/ GT5.


REVIDOVANÝ 2020 BRITISH GT CALENDAR 


1/2. srpen – Oulton Park – 2x 1hr
15/16. srpen – Donington Park 1x 1hr & 1x 2hr
29/30. srpen – Brands Hatch – 1x 2hr
19/20. září – Donington Park – 1x 3hr
3/4. říjen – Snetterton – 2x 1hr
7/8. listopad – Silverstone 500 – 1x 3hr

 

Zdroj: BritishGT

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře