Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 25. července 2017 (15:51) Pavel Jelínek

Sébastien Ogier vždycky snil o tom, že bude závodit v F1, nyní ji i okusil.

Úřadující čtyřnásobný mistr světa mistrovství světa rallye FIA Sébastien Ogier vždycky snil o tom, že bude závodit ve Formuli 1, protože v období dospívání nesmírně obdivoval svůj idol – Ayrtona Sennu a jeho úžasné výkony. 

Jeho kariéra se ale vyvíjel jiným směrem, i když velmi úspěšně, prošel juniorským mistrovstvím svata rallye a dospěl až k titulu mistra světa šampionátu dospělých, tento titul třikrát úspěšně obhájil. 
 
V sezoně 2017 sváděl ostrý boj s belgickým závodníkem Thierry Neuvillem. Slabý začátek jezdce Hyundai umožnil Ogierovi, aby si před 67. Rally Finland, která se koná ve dnech 27.-30. července, vytvořil se svým navigátorem Julienem Ingrassiem jedenáctibodový náskok v čele šampionátu.   

 


 
Letní přestávka poskytuje závodníkům WRC tolik potřebnou oddech po hektické první polovině sezóny a Ogier odjel do Spielbergu na Red Bull Ring, aby si splnil svůj sen na rakouské trati rozpálené sluncem. 

„Jako dítě jsem sledoval Sennu, byl to můj idol, a samozřejmě jsem snil o tom, že si jednou vyzkouším takovéhle auto,” řekl francouzský závodník.
„Aby si to závodník mohl užít, potřebuje být rychlý. A vůz formule 1 je nejrychlejší vůz, jaký člověk může řídit, takže každý závodník samozřejmě chce jednoho dne tenhle pocit zažít.”

I přes čtyřicet vítězství v závodech WRC a kolosálním počtu umístění  na stupních vítězů (493) je jízda ve voze F1 úplně jiným zážitkem, zvlášť když jde o model RB7 z roku 2011 týmu Red Bull Racing. Tento vůz vyhrál 12 závodů, přinesl titul v Poháru konstruktérů a titul mistra světa pro Sebastiana Vettela.

Bývalý pilot vozu Red Bull F1 David Coulthard dodal: „Když je člověk zvyklý na rallye, má mnohem víc prostoru v cockpitu, ale s vozem Grand Prix to je mnohem kompaktnější a víc nepřátelské prostředí.”

 

více foto k testu zde.

 

Zdroj : RB

Fotky

Další články

Komentáře