Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 1. července 2018 (08:52) Pavel Jelínek

Rychlá dvouhodinovka v Dobřanech nejvíce sedla Chládkovi.

Dobřany 25. června 2018 (okr. Plzeň) – V sobotu 23. června bylo v depu živo už od brzkého rána. Motorkáři se připravovali na svůj start v sedm hodin a přijelo jich 170! Místní trať je velmi oblíbená a letošních sedm kilometrů si jezdci pochvalovali. Jako každý rok na ně čekal průjezd brodem, endurové i motokrosové úseky, které seděly hlavně rychlým jezdcům. Obecně jsou dvě hodiny ideální pro všechny, kteří si tolik netykají s vytrvalostí. Na druhou stranu jde o pořádnou výzvu pro jezdce, kteří jsou zvyklí si síly rozložit na tři a více hodin, ale v kratším závodu musí viditelně zrychlit.


Rychlá dvouhodinovka nejvíce sedla Chládkovi

Do plzeňského okresu dorazil po vynechání janovického klání Jaroslav Chládek (AV Motors enduro team) a potvrdil roli favorita. Spolu s Václavem Nedvědem (Team) se tratí proháněl nejrychleji, průměrně 48,5 km za hodinu. Oba jezdci mistrovské kategorie E2 nasčítali 14 kol, ale Chládek byl v cíli o 11 sekund rychleji. „Jsem hodně spokojený, ze začátku jsem měl strach z trati, protože bylo hodně trávy a nešlo vidět klacky a vyřezané stromky. Ale pak se to vyjelo a hodně mi to sedělo,“ s úsměvem chválil absolutní vítěz.

Václav Nedvěd měl úplnou špici na dosah, ale brzdily ho jezdecké chyby: „Hodně jsem padal, také ke konci, když jsem předjížděl celkově prvního. Tak jsem v cíli druhý, ale nakonec spokojený, byl to hodně těžký závod.“ Na bedně je v kategorii doplnil celkově třetí Jan Vašta (JBR Pačejov), který si pohlídal záda před Petrem Trávníčkem (Aroma Gold team), vedoucím jezdcem celkového pořadí dle najetých kilometrů.
Mistrovské E1 letos potřetí dovedl do cíle Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice), šestý absolutně.


Mistrovští veteráni gratulovali Miloši Lelkovi (MSK Motorsport) na nejvyšším stupni. Plný počet bodů mezi staršími juniory si odvezl Jaroslav Vopršal (SMX Rudník). Nejúspěšnější ženou napříč kategoriemi se dle očekávání stala Zuzana Nováčková (Haruda Team RAC Sedlčany), pátá v mistrovské třídě E1. A v pozici nejlepšího pohárového jezdce se představil Lukáš Kočajnar z Wing teamu, třináctý celkově.

 

 


Dravý souboj ustál Radek Porš
První lajnu čtyřkolek tradičně obsadili jezdci z mistrovských sportek a odstartovali v 9:30 hodin. Postupně se do dobřanské dvouhodinovky vydalo přes 80 strojů. A hned od prvních metrů čekala na diváky adrenalinová podívaná. Do čela se totiž dostala dvojice Radek Porš (Quadpoint Racing team – CZAuto) a Juraj Varga (Hoffer Quad Racing). Jednotlivými koly se oba proháněli v těsné blízkosti a v rychlém tempu skákali ze Šlovického kopce, až všichni přihlížející tajili dech.

Kdo doskočil dále, ten v tu chvíli vedl. Varga nakonec tempo neudržel mimo jiné kvůli technice a cílem projel druhý. „První hodinka super, společně jsme se naháněli s Radkem. Ale ve druhé hodině jsem vypadl ze čtyřkolky. Pak jsem měl nějaký problém, zřejmě s tlumičem... Prostě ta druhá hodina už nebyla dobrá.“
Radek Porš si vyjel první letošní zlato a absolutní prvenství. Trať mu maximálně sedla, takže i přes velmi rychlé tempo dle svých slov „jel na pohodu“. „Pak jsem viděl, že Jura ztrácí, tak jsem tomu naložil, přeskočil jsem ho dole ve skoku, pak už jsem si držel první místo.“


Maximálně spokojený byl i Milan Lamina (Can-Am), který porazil lídra mistrovských 4x4 Michala Vágnera (Čtyřkolky Tišnov). „Jelo se mi fakt dobře celou dobu. Ze začátku jsem si Michala hlídal, ale pak se mi ztratil, asi se mu něco stalo.“ Vágner skončil třetí za Drahomírem Valinou. Mezi veterány opět nejvíce řádili Dušan Novotný (Kaskadér racing team) a Vladimír Novotný (EN Quad team). Najeli shodně 13 kol, ale Dušan získal přes minutu náskok. Nejlepší pohárovou čtyřkolku osedlal Jiří Jančík (3R racing team) na devátém místě celkově. Starší juniory s přehledem ovládl Adam Veselý (Čtyřkolky-Šumava racing), ženy Alena Míková (Rebel) na 21. příčce absolutně.

 


Domácí Jenda Květoň získal dvojité zlato
Zatímco v depu aut vrcholily přípravy na nejtěžší závod sezony, do bojů o poslední předprázdninové body se vydali nejmladší offroaďáci. Domácí jezdec Jenda Květoň (HEC Klub – Enduro) na čtyřkolce ukázal znalost místního terénu a zvítězil v obou kategoriích, do kterých nastoupil. Mezi dětmi mu tradičně konkurovali stříbrný Maxmilián Ušela a bronzový Aleš Petřvalský (AKC Racing) a v mladších juniorech druhý Zdeněk Rašpl (Rašpl Racing Team) a třetí Daniel Vlk (Dragon team).

Opět dobře připraven na závod byl vítězný David Mrlina (DTM Racing team) na dětské motorce následovaný Sebastianem Pourem (EN Quad Team) a Martinem Chudáčkem (Chudy Team Racing). Na stupni nejlepších v kategorii mladších juniorů v jedné stopě se opět objevili bratři Nováci – Jaroslav mladší vystoupal na nejvyšší stupínek, Antoni na bronzový. V pořadí je rozdělil David Krzák, který Antoniho porazil o pouhou sekundu!
 

 

Dalším závodem je 10hodinovka ve Vřesové u Sokolova, která se jede v sobotu 25. srpna. V neděli 26. srpna následuje nejtěžší závod sezony pro motorky a čtyřkolky na čtyři hodiny.
Všechny výsledky: 

 


O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 21. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Devatenáct let se na tratích prohání auta, 16 let motorkáři se čtyřkolkáři a 12 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.
 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře