Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 (16:57) Karel Lacina

Ruský KAMAZ je připraven na nadcházející Dakar 2020.

Tak jako každý rok, i letos je hlavním kandidátem na vítězství v soutěži kamionů ruský tým KAMAZ Master z Tatarstánu. Ten do dakarské rally nasazuje čtyři vozy KAMAZ 43509, které se již osvědčily na Dakaru v Peru a při Silk Way Rally. V novém trucku, který spatřil světlo světa již v roce 2018 , jako reakce na změny v předpisech, omezujících objem motoru na 13 litrů, je použit inovovaný řadový šestiválec.

Příprava vozů byla zaměřena především na zlepšení výkonu různých systémů, zvýšení spolehlivosti a snížení hmotnosti některých komponentů. Vše bylo důkladně otestováno jak v rámci ruského šampionátu, tak i při Rally Kazachstan a Silk Way Rally 2019.

 

 

Na motoru se pracovalo zejména na optimalizaci provozních procesů ,vedoucí ke snížení emisí, na sání a výfukovém potrubí. Zlepšila se jeho dynamika, díky čemuž došlo ke snížení teploty výfukových plynů. Aby se snížila tendence vozu k převrácení, bylo výrazně upraveno i těžiště celého kamionu, především díky přeskupení vnitřní výbavy. Blíže ke středu se posunula palivová nádrž.


Jezdecká sestava je bez jakýchkoliv překvapení a šéf týmu Vladimír Chagin dává důvěru osvědčené trojici zkušených dakarských matadorů. Těmi jsou Eduard Nikolaev, Andrej Karginov, Dmitrij Sotnikov a Anton Shibalov.
 

 

 

Zdroj : Faceb

Fotky

Další články

Komentáře