Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 22. ledna 2020 (21:42) Karel Lacina

Rolex 24h Daytony otevírá svoje brány.

Všem fanouškům okruhových závodů už se začíná zvyšovat tep, čekání je u konce a Rolex 24h Daytony konečně před námi. Již ve čtvrtek začínají první tréninky a kvalifikace, samotný závod startuje v sobotu.
Představme si jednotlivé posádky v královské kategorii prototypů DPi.

Č. 5 Mustang Sampling Racing / JDC-Miller MotorSports

Cadillac DPi-VR

Poprvé od roku 2009, kdy poprvé v Daytoně zvítězil, pojede Joao Barbosa v jiném týmu , než Action Express. Společně s ním tvoří posádku čtyřnásobný šampion ChampCar Sebastien Bourdais a vítěz 24h LeMans 2013 Loic Duval.

 

 

Č. 6 Acura Team Penske

Acura ARX-05

Dane Cameron a Juan Pablo Montoya obhajují lonský titul WeatherTech Championship a začínají již třetí sezonu bok po boku. Tuto dvojici doplnuje šampion Indycar z roku 2016 Simon Pagenaud. Tato trojice je jako jediná tvořena všemi bývalými šampiony IMSA.

 

 

Č. 7 Acura Team Penske

Acura ARX-05

Ricky Taylor a Helio Castoneves jsou prvními jezdci, kteří v roce 2018 vyhráli závod s prototypem Acura a motivaci mají hodně velikou, protože podobný vásledek se jim už zopakovat zatím nepodařilo. Třetím do party je vítěz Indy 500 z roku 2016 Alexander Rossi. Společně pojedou ještě 12h v Sebringu Michelin Raceway Road Atlanta. 

 

 

Č. 10 Konica Minolta / Wayne Taylor Racing

Cadillac DPi-VR

Poprvé od roku 2006 nebude mít majitel týmu Wayne Taylor za volantem některého ze svých synů. Nejstarší Ricky je u Penske, zatímco Jordan přivádí na tratě nové Corvette. Renger van der Zande u týmu z celé trojky působí nejdéle a jeho partnerem se po dlouhých letech stává Ryan Briscoe vracející se od Fordu.

Taylor staví posádku čtyřčlennou, kde jsou ještě Kamui Kobayashi a Scott Dixon.

 

 

Č. 31 Whelen Engineering Racing

Cadillac DPi-VR

Dvojnásobní šampioni Michelin Endurance Cupu nastupují jako velcí favorité v obsazení Pipo Derani, Felipe Nasr, Filipe Abuquerque a Mike Conway. Všichni jezdci mají bohaté zkušenosti ze závodů endurance a nic jiného , než další obhajobu titulu, neberou.

 

 

Č. 55 Mazda Team Joest

Mazda RT-24P

První z vozů, které zcela ovládly testy IMSA a od kterých se očekává hodně. Jonathan Bomarito a Harry Tincknell už společně vyhráli v lonském roce 6h Watkins Glen a poté co jejich sesterský vůz ovládl závod v Torontu dominovali i na Road America. Šampion Indycar  2012 a vítěz Indy 500 z roku 2014 Ryan Hunter - Reay jako třetí už má s týmem také zkušeností dostatek a i zde je hlavním cílem vítězství.

 

 

Č. 77 Mazda Team Joest

Mazda RT-24P

Olivier Jarvis a Tristan Nunez jsou dlouholetí partáci a Olivier Pla velice rychlý spolujezdec, jenž se s Jarvisem fantastickým způsobem při testech IMSA přetahoval o tratový rekord, který nakonec přece jenom padl. Tato trojice je možná ještě silnější , než druhá posádka, a určitě bude hodně vysoko.

 

 

Č. 85 JDC-Miller MotorSports

Cadillac DPi-VR

Mladíci Juan Piedrahita z Kolumbie a Matheus Leist z Brazílie jsou asi nejméně zkušenými jezdci z celé sestavy Daytona Prototype, ale zkušenost v týmu nechybí. Jak Chris Miller tak Tristan Vautier už daytonský asfalt velice dobře znají a budou muset mladou krev trochu krotit.

 

 

Již v pátek pojede svůj čtyřhodinový závod šampionát Michelin Pilot Challenge a díky dvěma dodatečným přihláškém se na startovní rošt postaví více než padesát vozů. Z toho bude 33 v kategorii Grand Sport s vozy GT4 a 18 v cestovních vozech TCR , nesoucích značky 11 výrobců.

Více než 10 týmu má přihlášené dva a více vozů, 15 jezdců bude v Daytoně startovat úplně poprvé. 

 

Ve startovní listině je hned pět žen s největšími hvězdami Haillie Deegan s Fordem Mustang GT4 týmu Multimatic, a také Beitske Visser, která odjela několik závodů GTOpen v týmu Roberta Šenkýře a která vyjede do boje s BMW M4 GT Fast Track Racing.

Dalšími zástupkyněmi něžného pohlaví jsou Aurora Straus s dalším BMW týmu Turner Motorsport, Sheena Monk, jezdící Lamborghini Supertrofeo a nyní usednoucí do McLarenu GT4, a konečně Taylor Hagler, jediná žena v kategorii TCR, kde získala angažmá v Honda World Racing týmu.

Dalším zajímavým jménem ve startovní listině je účastník zimních olympijských her ve snowboardu AJ Muss, pozornost jistě poutá i brazilská dvojice Atila Abreu a Lee Sanchez s Mercedesem GT4.

 

 

Zdroj: Faceb

 

Další články

Komentáře